sadece candy crush'ta kapanan bilgisayar

2 senelik bir bilgisayarım var. çok fazla ısınıyor diyemem. yani ısınıyor ama aman aman bi sıcaklık değil. ama bu candy crush'ı oynarken altı çaydanlık gibi oluyor. el yakıyor resmen.

bu problemimden ötürü teknik servisi aradım. (dell)
fanın çok iyi çalışmadığı tespit edildi.
geldiler, fanı değiştirdiler. ben termal pasta değişir sanıyordum, her neyse.

bu dediğim şubat ayında oldu. bu hafta 2 kere kapandı bilgisayarım. canıma tak etti. hayır başka hiçbir şeyde kapandığını ve fanın çıldırdığını görmedim. bi yerde bi şey mi var gözden kaçırdığım anlamadım ki...

teknik servisi gene arayacağım ama gene mi fan değişecekler napacaklar ben bilmiyorum...

Dell servisi genellikle eve gelip sadece fanı değiştirip gidiyor. Termal macununda yenilenmesi lazım.
Servis yapmadığı için bende garantisi bittiğinde söküp kendim yenilemiştim.

  • neronnuri  (14.04.14 23:33:16)
sandy bridge mi bilmiyorum, o kadar anlamıyorum açıkçası. başka oyunlarda sıkıntı yok bu arada. hava girişleri de kapanmamıştır heralde 2 ayda?

bir daha arayayım en iyisi. zaten kasa değiştirmeye geleceklerdi.

hayır candy crush yüzünden elimize almayalım laptopu.

tşkler.
  • supergirl  (15.04.14 01:06:47)
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-2450M CPU @ 2.50GHz, 2501 Mhz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci

yazıyor
  • supergirl  (15.04.14 02:06:50)