[]

1923' te Dünya

Nasıl bir yerdi ?

Bunun üzerine yazılmış bir makale, çekilmiş bir film gibi, genel hali özetleyecek tarihsel kaynaklar biliyor musunuz ?

İlla 1923 olacak değil ama 20. yy başları, yakın tarihler olursa sevinirim.

 
o dönem çekilen sessiz sinema filmlerini izle


  • lucifer morning star  (14.04.14 23:10:15) 
sunlar belki isinize yarar:

Berlin: Die Sinfonie der Grosstadt 1927
www.youtube.com

Chelovek s kino-apparatom 1929
www.youtube.com

Rien que les heures (1926)
www.youtube.com

su da amerikan yapimi kurgu bir film ama bir fikir verebilir yine de:
The Crowd (1928)
www.imdb.com
bu da veehd'de vardi.

yine kurgusal seyler ariyorsaniz, dos passos'un manhattan transfer'i da o donemde gecer. the great gatsby'yi okumadim, ama o da roaring twenties'i simgeleyen kitaplardan biriydi.
  • John Finn  (15.04.14 03:57:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.