İnternetten basarisiz EFT girisimine kesinti yapan banka

banka adi vermeyeyim de, webden girip internet bankaciligi ile eft emri verdim, fakat karsi tarafin bilgilerinde bi yanlislik oldugu icin eft gerceklesmedi. param (35 lira)hesabima geri yatti fakat ana hesaptan 6.5 lira bi kesinti aldilar. bilgi dilekcesi ile sebebini sordum, hizmet bedeli dediler.

bu ne la? her eft gonderimimde bu stresi mi yasayacam ben? hadi eft gerceklesse neyse tamam da eft gerceklesmedi ki? her yanlislikta kesinti mi yapacaklar boyle. bunun yasa degisiklikleriyle bi ilgisi var mi? yeni bankacilik yasalari yuzunden mi boyle?

yasada banka ücret alabilir gibi bir madde var yanlış hatırlamıyorsam ama gerçekleşmeyen ücrete işlem alınması çok mantıklı gelmedi bana. müşteri hizmetlerini arayın bence.

  • nereye bu gidis  (14.04.14 19:37:46)
Hep olan bir şeydi bu, ebce de doğru değil ama alınıyor. Ödediğiniz ücret EFT hizmet ücreti, sizin durumunuzda da banka parayı karşı bankaya iletip hizmeti sağlamış; karşı tarafın bilgilerinin doğruluğu sizin kontrolünüzde olan bir şey. Yani itiraz etseniz de bir şey çıkmaz. Bu arada 6,50 lira internetten EFT için çok büyük para.

  • salihdt  (14.04.14 21:40:48)
geç eft yapmış olabilir misiniz?

  • inheritance  (15.04.14 10:07:03)
musteri hizmetleriyle gorustum, ayrintili bilgi aldim. meger ben o hatali eft girisimini 3-4 defa denemisim. her denememde 1.3 lira civari bi islem ucreti aliniyormus, bilmem ne vergisi de eklenerek. 6.5 lira da hatali denemelerimin toplam ucreti gorunuyormus.

kafami karsitiran nokta, 2-3 defa denedigimde dekontta islem ucreti sifir lira olarak gozuktu, en sonki girisimimde de 6.5 lira yansiyinca sadece tek islemin ucreti oldugunu sandim. megersem butun islemlerin toplam ucreti yazmis. ben de bunun boyle olmamasi gerektigini, her islemimde bu ucretin ayri yansimasi gerektigini soyledim. cevap veren arkadaslara tesekkurler.
  • musella  (16.04.14 09:30:17 ~ 09:30:55)