Ask acısı ve midedeki yumru

Herkeste aynı olan bir sey var, bilirsiniz. Diyaframın orda, midenin oralarda bir sey olusur boyle yumru gibi, kusmak istersin kusamazsin, o o rada kalir hep agrir, icini yakar. Neden boyle hissediyoruz ask acısında? Nedir bu hissettigimiz sey, ve tam olarak yeri ne oluyor? Yoksa psikolojik mi sadece? Hic sanmiyorum oyle olsun, herkeste orasi agriyor cunku. O boktan acı gitmiyor...

kaslar ve kaslar değil sanırım aranan cevap,
nochristrequiress'in bahsettiği ağrı sadece aşk acısı yaşandığında değil, aşık olunan ya da hoşlanılan kişiyle karşılaşıldığında da hissedilen bir ağrı.
nedir acaba bunun biyolojik sebebi sevgili ameliseverpiesaylavyucular?
  • arigold  (02.06.09 16:17:00)
5-6 ay önce bilim haberleri arasında vardı, karnımızda ikinci bir beyin bulundu diye gudik bir başlığı vardı.
temel olarak bir araştırmada oralarda çok duyarlı bir bölenin olduğuna dair bilgiler bulunmuş.
karın ve beyin kelimelerini birlikte googlayın alakalı şeylere ulaşacaksınız.
  • nikdediginnedirki  (02.06.09 16:54:19)
nikdediginnedirki'nin bahsettiği bu sanırım.

ahmetdursun374.blogcu.com
  • el magico  (02.06.09 17:05:57)
ben de en çok arigold un değindiği, buluşma anında çekilen ağrıdan muzdaribim. çok sinir bi durum, tamam gastrit vardı fln ama ilaç kullanıp asitten fln uzak durunca geçti o, binbir türlü heyecan verici dehşet verici çoğu insanın dayanamyacağı durumla karşılaştığım halde tık gayet soğukkanlıyım, hatta çevremde nam salmış birisiyim. ama şu çok sevme durumu ne lanet bir şeydir ki her buluşmada ortaya çıkıyor, zehir ediyor.

  • radikalherif  (02.06.09 18:31:54)