mustafa adı neden araplarda yok.

peygamberin bile ismi mustafa iken hemen hemen hiç bir yerde rastlamadım mustafa adına. sanatçıları işadamları kralları diplomatları hiç bir yerde yok sanki.ne iş ? bu da mehmet gibi Türklerin rağbet ettiği bir isim mi ? acaba.

bedevi kültürünün tüm türkiyeye yayılması yetmedi, bir bu kaldıydı

  • gunetapar_  (02.06.09 12:22:25)
var.
mısırlı bir arkadaşım var ve adı mustafa, yazılışı falan değişik tabi.

  • aithra  (02.06.09 12:39:26)
moustapha $eklinde var tabii ki.

en bilineni: moustapha akkad
  • robinbook  (02.06.09 12:52:46)
kesin bilmiyorum ama mezhep farklılığından olabilir.

  • joelskellington  (02.06.09 13:24:16)
anladım. zaten hiç yok dememştim. Bizde abartuya varan bir rakama nazaran onlarda neden seyrek kullanımdadır diye merakımı celbetmişti.Gerçi Muhammet ismi bizde az olmasına rağmen onlarda çok fazla hatta meksikalıların gonzalesi ya da carlos u gibi onlarda da bu isme çok rastlanmakta.teşekkürler.

  • ground  (02.06.09 13:54:14)
eskiden bizde hiç muhammet ismi yomuş, peygambere saygıdan ötürü özellikle konmazmış, onun yerine mehmet ya da mahmut gibi isimler tercih edilirmiş. görgüsüz araplar ise, bu denli ince düşünmezmiş, yuh olsun onlara...

  • kabablanka  (02.06.09 14:13:25)
mustapha ibrahim, queen, dinlemediniz mi?

  • cedilla  (02.06.09 14:35:04)
nerede yaşayan araplardan bahsediyorsunuz?

  • ecece  (02.06.09 14:51:43)
mezheple filan alakası yok ya hu, kim nereden uyduruyor bunları. işin mezhepsel kısmı türklerde muaviye ismine rastlanmaması ya da iran'da ömer isminin az oluşu. işi bedevi kültürüne indirgeyenler de kusura bakmasın 1300 yıllık kendi tarihlerini çöpe atıyorlar. tabii benim umurumda değil.

mustafa adı da sıklıkla kullanılıyor elbette.
  • gozupek  (02.06.09 16:29:55)