ayakkbıya 350 lira vermek?

selam dostlar.

new balance dan ayakkabı alayım derken satıcı hatun lacoste un bir modelini gösterdi çok hoşuma gitti insafsız gri beyaz böyle hem klasik hem spor.

ayda yılda bir aldığım için taksitle öderim gibime geldi lakin daha önce lacoste giymediğim için bu para verilir mi bilemedim.

lacoste'lar koku yapiyor gibi şeyleri çok duyuyorum. işi sadece ayakkabı olan markalara yönelmeni tavsiye ederim. 350 lira ayrıca fiyatı çok fahişmiş, modeli numarası belliyse amazon'dan filan al. gümrük sınırını aşmıyorsa daha ekonomik bir fiyata alabilirsin.

  • phanax  (13.04.14 13:31:05)
çok pahalı. ben en fazla 200 veririm.

  • baldur  (13.04.14 13:33:28)
lacoste'lar oldukça rahat oluyor ben de alıyorum ara sıra sneakerlarından.

ödeyebilecek gücün varsa al, bi daha mı geleceksin dünyaya.
  • giderbey  (13.04.14 13:34:31)
Lacoste ayakkabılar çok kaliteli değil bi tane aldığımı 8 ay giyindim parçalandı sonra faturasıyla götürdüm bu kadar para verdim 8 ay için miydi yani dedim fabrikaya gönderdiler kontrole sonra tamam dediler yenisini alabilirsiniz veya çek verelim başka ayakkabı al özür dileriz. O yüzden hoşuna gittiyse düşünme al, dandik çıkarsa al faturasını geri götür dandik bu istemiyorum de değiştir. Marka giyinmenin tek farkı bu. New balance'da bunu yapamazsın.

  • kegums  (13.04.14 13:34:57)
abi allah aşkına asgari ücret üzerinden değerlendiren falan olmuş. verilir tabi niye verilmesin, ancak, kazanıyorsan, paran varsa verilir. bu kadar net ya etiği falan yok bunun. para senin kazanç senin gider senin.

  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (13.04.14 13:35:53)
Arkadasim almisti lacoste, suetti ayakkabi. Alti ay olmadan rengi atti falan. Ve arkadas da cok dikkat eder halbuki.

  • Idonthaveausername  (13.04.14 13:35:56)
40 liraya da çok güzel ayakkabılar var.

  • vfgerty  (13.04.14 13:37:07)
Herkes kendi işini yapsın. Lacoste textil markasıdır. T-shirt, kıl, yün tamam da markaya istinaden ayakkabı ne lan?

  • dokuzeylul  (13.04.14 13:38:36)
lacoste ayakkabıya beş kuruş verme bi sene içerisinde her tarafı yamuluyor. onun yerine camper falan al bence evladiyelik.

  • charango  (13.04.14 13:40:30)
350 lira ortalama bir marka için gayet normal, sonuçta kalitesiz markalar dahi 150-200 liradan başlıyor.

not: lacoste un garanti servisi çok iyi, en basit sorunlarda bile ayakkabı tutarı kadar çek veriyorlar, istediğin yeni ayakkabıyı alıyorsun.
  • grimer  (13.04.14 13:43:55 ~ 13:45:32)
o para verilir de ayakkabıyı ayakkabıcıdan alcan hacı. lacoste ların modelleri iyi olmasına rağmen giyildikten kısa bi süre sonra kıçı başı oynamaya başlıyor.

  • defansif orta saha  (13.04.14 14:07:00)
O ayakkabiyi 15-20 gun sonra yenibosna lacoste gunlerinde 90 liraya alicam , için acır valla, bekle az daha lacoste occasion gününü

  • pinman  (13.04.14 14:11:25)
modeli merak etti. her turlu cokkk

  • Barbunya2  (13.04.14 14:13:03)
açıkçası dağda kullanılacak türde bir bota 250 tl verdiğim için sıradan bir ayakkabıya hele lacoste macoste asla vermem. ha 250 vermişsin diyene en azından 10 yıl giyeceğim ve soğuk ve su geçmiyor diye neden o kadar etmiş olabileceğini söylemek isterim. not columbia değil. merrel veya marrel her neyse öyle bişi.

  • ben smyrna  (13.04.14 14:22:57 ~ 14:23:18)
ayakkabıya 350 lira verilir. herkesin bütçesi kendine. ama lacoste için vermem ben de.

  • kirazıseviyorum  (13.04.14 14:55:36)
Ayakkabıya 350 lira verilmez. Eskide kaldı onlar. Paran vardır vs o ayrı. Ancak nşa verilmez o para. Ayakkabı ömürlük bir şey değil. Bir ay sonra gidecek her şeyi. Sen hala taksit ödüyor olacaksın :)

  • iorveth  (13.04.14 16:03:45)
şuna www.sporcum.com

(bu aralar yolsuzum ama olsa) 400 ü gözümü kırpmadan veririm. ama 1500km ye yakın da yol yaparım. en az 2 yıl koşar, 2 yıl günlük olarak kullanırım. böyle bir durumun yoksa, sadece hoşuna gittiği içinse verilmez. ama -32 derece kadar dayanır, 10 yıl giyilir, yada yazın hiç terletmez falan gibi ekstra bi özelliği varsa verilir.
  • paulie walnuts  (13.04.14 16:09:09)
benim gelirime göre 200 TL bir ayakkabıya verilir daha fazla kazansaydım 500 TL de 1000 TL de verilebilir sınıfına girebilirdi.

gelir/harcama orantısı bu. asgari ücret falan saçmalık.

4-5 sene önce tiger aldım 200 TL ye 1 hafta sonra çakmalarını gördüm 50 TL 2-3 yıl giydim parçalandı.
Şimdi new balance aldım 160 TL ye geldi indirimli gayet memnunum.
Lacoste alsan başkasında sahtesini görmende önemli değil.

Alışveriş öncelikli olarak ihtiyaç için yapılır sonra kendini iyi hissetmen için.
bir ayakkabıyı orijinal alıp 350 tl vermek sana gücü hissettirir. Kazanıyorsun, harcayabiliyorsun.
insan psijolojisi bu.
  • croswell  (13.04.14 16:40:55)
Hakeden ayakkabıya 350 lira verilir de ben lacoste'un hakettiğine inanmıyorum. Biraz piyasa araştırması yaparsan hem daha uygun fiyata çok daha kaliteli modeller de bulabilirsin ya da beğendiğin lakostu daha uygun fiyatlı alabilirsin diye düşünüyorum.

  • pandispanya  (13.04.14 16:44:14)
vay anasını bir ayakkabı üzerinden asgari ücretten fazlasını kazananları tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen orospu çocuğu ilan etti arkadaş. gerçekten ibretlik, tebrik ediyorum.

  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (13.04.14 18:04:10)
spor ayakkabı değilse verilmez.. yani koşu için filan değilse verilmez o ne lan o asla vermem o parayı.. sen de verme lan sonra vicdan yaparsın..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (13.04.14 18:10:36)
ayakkabiya verilir lacoste'a verilmez.

  • sormayın bana sen o musun diye  (13.04.14 18:46:51)
"kim bilir hangi tüyü bitmemişin hakkını yiyordur zaten çünkü.

öyle valla kadaşlarım bu ülkede çok zengin olan ya da çok para kazanan ya da ortalamanın çok üzerinde para kazanana ben o gözle bakarım."
  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (13.04.14 18:50:19)
verilmez oğlum saçmalama. neredeyse bütün parasını kıyafete ona buna harcayan biri olarak söylüyorum.

ayda gelirim net 10 bin lira olsa gene vermem. oğlum bi insanın asgari lüks sınırı bellidir, aptallaşmanın alemi yok.

özel bi durumu olur anlarım. ne biliyim dağcısındır, ya da profesyonel patencisindir alırsın eyvallah. ama günlük ya da spor bi ayakkabıya o kadar para verilmez. hele hele öyle taksitle bilmemneyle hiç verilmez. yalandan kendini zora sokma. bu ay 30 lira fazladan taksit öderim dersin, gelecek ay çat bi başka masraf çıkar o 30 lira altın olur.

gereksiz bi lüks için o kadar para verilmez.
  • hayt deli oglan  (13.04.14 18:55:50)
çoğu kişi yazmış zaten verilmez o para lacoste için diye ama birde ben diyeyim:) 1.5 yıl önce 200 tl'ye çok beğenip şık sade bir model aldım lacoste marka. almaz olaydım. aldığımın ertesi günü giydim sadece, o da 2.5 saatlik uçak yolculuğunda. uçaktan bi indik ayağıma bi baktım ayakkabı orta dikişinden patlamış. bi ayakkabı bu kadar dandik olabilir herhalde. yedek ayakkabım olmasaydı beni tee İtalya'da rezil rüsva edip, beğenmediğim ayakkabılara bi ton para verdirip rezil edecekti kendisi. sonra yapıştırttık giydim bi süre ama rengi iğrenç bi hal aldı soldu gitti. tavsiye etmem yani lacoste.

  • somekind of monster  (13.04.14 19:13:42)
yahu ne büyüttünüz ne yargıladınız. adam açık açık lacoste modele 350 verilir mi diyor. verilmiyor de çekil. ayakkabıya verilmez, ona buna verilmez. neye veriliyor bu paralar? insanların gelirini parasını oturup böyle hesaplamak kimin hakkı ben hiç anlayamadım. benim de bireysel gelirim süper değil ama zor ayakkabı beğenirim, ceket beğenirim paramı biriktirir alırım. ya da o ay onu alırsam sonraki ay dikkatli harcarım. belki adam zor beğeniyor, uzun yıl arayla alıyor? ne biliyorsunuz da bu kadar üstüne gittiniz.

arkadaşım beğeniyorsan al, mezara götürmeyeceksin. daha önemli bir harcaman yoksa yakın dönemde al gitsin, beğendiğin bir ayakkabı lacoste değil ve kaliteliyse ver o parayı. herkes de ne yüklenmiş kıyafete 350 lira vermek saçmalık diye. kime göre neye göre?
  • kirazıseviyorum  (13.04.14 20:21:50)
truman sana yazmadım öncelikle. ama inatla üstüne alınıyorsun. direkt sana yazsam adına yazarım. parası yeten ama parasına kıyamayan, çok düşünen zor alan insanlar da var hayatta.

  • kirazıseviyorum  (13.04.14 21:49:10)
her şeyi sorun edip kavga etmekten vazgeçin

  • grimer  (13.04.14 22:03:14)