PTT ile Yurtdışı Kargo

Selamlar. Eskişehir'den Fransa'ya arkadaşıma bir paket yollayacağım. UPS fiyatlarının pahalı olacağını düşündüğümden PTT ile yollamayı düşünüyorum. Ancak şöyle cahilce bir sorum var ki, PTT buranın kuruluşu olduğundan Fransa'da paketin gideceği adreste alıcı bulamadıklarında bu adamlar paketi ne yapıyorlar bu konuda deneyimi ya da fikri olan var mı?

iadeli taahhütlü gönderirsen eğer ptt fransaya teslim eder fransanın posta kurumu adrese götürür bulamazsa not bırakır nota rağmen belli bi süre sonra almaya gelen olmazsa fransız kurum paketi türkiyeye geri postalar

ancak

baştan söyleyeyim ptt ile göndereceğin hiçbirşey kısa sürede gitmez imkanı yok. PTS diye bir olay var eğer tanıdığın ettiğin bir firma varsa bunla çalışan PTSle gönder derim. hem baya hesaplı hem de 2 3 günde sorunsuz gidiyor.
  • KidLazer  (13.04.14 12:28:43)
merhabalar. daha 2 hafta evvel kargo (paket ) yolladım amerikaya. hemde aps'siz. yani takipsiz., kargo'da ulastı. kargo buyukse ve icindeki sey cokda kaybolsa mühim degilse normal yol ile deyin. eger adreste alıcı bulunmazsa o kargo avrupada yada amerikada evin arka bahcesine yada kapının onune bırakılır. zaten postacı sana normal yolla gonderiim yaparken bunu hatırlatıcakdır. ptt ile aps li yollarsan takip edilebilirsinm ve hızlı gider derler ama ben amerika da olsa rusya da olsa normal yol ile devam ediyorum. izmirden 4 günde isvec'e paket yollamısım, 2.80 kurus verip 1 haftada ingiltereye kargo yollamısım.

  • kup tuz  (13.04.14 12:29:47 ~ 12:32:16)
ptt ile aps olmadan taahhutlu (takip numarali) gondermek mumkun, fiyat/performans olarak en iyisi o. zarfta 5 lira filan oluyor, 1 haftada gidiyor. koli ise biraz daha pahali olabilir.

  • disq  (14.04.14 11:27:26)
425 gram baharat amerikaya 20 tl ye yolladım normal yol ile ve 2 hafta icinde ulastı.

  • kup tuz  (14.04.14 13:30:24)