Köpekler pıhtılı burun kanaması

Merhaba arkadaşlar

Alman çoban köpeği cinsi, dişi 1 yaşında bir köpeğim var. 2 gündür burnu kanıyor. Öyle akmıyor ama sağa sola değdirdiğinde kan izleri çıkıyor. Bazende sanırsam nefesini verirken böyle katı sümük gibi pıhtıya benzer parçalar çıkıyor. 1 cm uzunluğunda bu parçalar. Acı çekiyor gibi bir hali yok ama.

Pazartesi veterinere götüreceğim ama ne olabileceği hakkında size bir sormak istedim.

normal hayatını sürdürürken, kavga falan etmediği halde böyle bir şey başladıysa burnuna pisipisi otu ya da o tarz bir şey kaçmış olabilir.

hapşıma falan gibi bir şey oluyor mu?
kendisi hapşıra hapşıra çıkarır, ama daha derine gitmişse çıkmaz.
aslında ptesiyi beklemeseniz daha iyi.

bunun dışında bir yere sürtmüş falan olabilir, ama o da burnunun dışında görülür zaten...

herhalde dediğim gibi burnunda bir şey var, başka bir şey gelmedi aklıma.

geçmiş olsun.

not: veterinerde ne olduğuna dair haber verirseniz sevinirim, merak ettim ne olduğunu.
  • blatta hiberna  (12.04.14 22:26:19)
Tahliller sonucuna göre ehrlichiosis virüsü varmış kanında. Bir çok veterinerle görüştürk ve tedavi olarak Monodoks ile karaciğere yardımcı bazı ilaçlar kullanacağız. 2-4 haftalık tedavi süreci var.

Monodoks sabah akşam 10mg/Köpeğin KG
Becozyme günde 2 tablet
Maltofer 3 günde bir adet flakon.
  • Mr. ?  (17.04.14 23:12:41)
geçmiş olsun, umarım hemen iyileşir.

sanırım dış parazit olayına daha çok dikkat etmeniz gerekiyor.
yani ileride tekrar etmemesi için.
çünkü keneyle bulaşıyor bu hastalık diye biliyorum.

gerçi veterinerler söylemiştir, ama içim rahat etmedi ben de yazayım dedim.
  • blatta hiberna  (18.04.14 13:00:04 ~ 13:02:47)