pumpkinden kabak tatlisi

Selamlar,

Bugun 1 kilo pumpkin aldim, kabak tatlisi yapmak icin. [aslinda bizim kabaga da benziyor, bizim kabaga pumpkin rengini koyun o iste]

kestim filan, tencereye yerlestirdim, ustune iki bucuk su bardagi seker attim. normalde kabagin yumusak olmasi gerekiyormus sanirim, benimki oldukca sert, kabak tatlisi olur mu benim yaptigim sey?

bir de iki saat bekletsem bir problem cikar mi? bir gece bekletilmesi gerekiyormus sanirim ama internet hic bekletmeden yapilan tariflerle dolu :)

not: sunun gibi olmasini istiyorum: www.turkla.com

bir kilo kabaga 2.5 su bardagi seker koydum, biraz fazla sekerliydi ama tadi cok guzeldi.

pumpkin balkabağı zaten?

  • GibsonRulesv2  (12.04.14 19:09:54)
kabak zaten sert olur ki. yumuşak diyenler halt etmiş :p
acelen yoksa kapağı kapat, bir gün beklesin. kendi su bırakacak. o suyla pişireceksin.
acelen varsa az miktarda su katarak pişirebilirsin ama öyle yapılınca pek tadı olmuyor benden söylemesi.
hatta bir gün bekletip azıcık pişirip filmin sonunda bir de fırın faslına sokanlar var kabağı. öyle yapınca daha daha güzel olaar.
  • nax  (12.04.14 19:12:44 ~ 19:14:02)
bizim balkabaginin disi daha yesil gibi oluyor ya, farkli tur degiller mi onlar?

  • fakyoras  (12.04.14 19:13:06)
hayır aynı cins, aynı sebze. ve sert olur normal o yüzden. ama hemen yapmak istiyorsan nax'ın dediği gibi su ve bal kat. yinede beklemekte fayda var

  • GibsonRulesv2  (12.04.14 19:14:03)