Reflü sorunu

sabah 10 da lansor denilen ilaçtan içtim halen yanma devam ediyor. dün akşamdan beri midem fokur fokur..uyutmadıda.. acıkmaya başladım ne yemeliyim ?

Muz, haşlanmış patates. Boş bırakılmamalı mide.

  • Lola90  (12.04.14 14:53:37 ~ 14:54:07)
lansordan sonra hala yanma varsa gastrit falan olabilir. doktora görün derim.
asit üretmeyecek şeyler yemen lazım. koladan, sigaradan, alkolden uzak dur. yağlı ağır yemeklerden uzak dur. çorba falan iç, haşlama et gibi şeyler ye ama çok doldurma mideyi.

  • r_u_h  (12.04.14 14:56:03)
ağzımdan sürekli su geliyo lan. yutkunmasam şarıl şarıl ağzımdan su boşalacak. boğazımda sanki ekstra bi boru var. 30 saattirde uyumuyom. yatamıyorum su geliyo boğazıma.

  • fuskiyenin oglu  (12.04.14 15:04:06 ~ 15:05:07)
acile git o zaman, ona göre ilaç falan verirler.

  • r_u_h  (12.04.14 15:06:55)
geçmiş olsun. sabah - akşam 1 bardak kefir içerek bu rahatsızlıktan tamamen kurtulabilirsin. ben ilaç kullanarak hiç bir sonuca ulaşamamıştım. kesin çözüm kefir.

  • duhan  (12.04.14 15:16:58)
kefir şu ayrana benzeyen şey değil mi ? süt ürünlerini tüketmemelisiniz diye bi yazı okumuştum ben.

  • fuskiyenin oglu  (12.04.14 15:20:53)
ya bu reflü değilde gastrit galiba internete göre.. doktora gitmeden kurtulamazmıyım bu illetten ?

  • fuskiyenin oglu  (12.04.14 15:21:34)
evet ayrana benziyor. içerken bile o yanmayı bastırdığını hissedebiliyorsun :) 1 lt şişelerde hazır alabilirsin. sana da iyi geleceğine adım gibi eminim.

  • duhan  (12.04.14 15:33:52)
bütün sindirim sistemine iyi gelen çok şifalı bir içecek. zaten olay sadece mide de oluşan bir rahatsızlık değil. bütün sindirim, boşaltım sistemini etkiliyor. kefir bunların hepsi için birebir faydalı.

  • duhan  (12.04.14 15:36:24)
Gaviscon al eczaneden istersen, onun haricinde muz, kavun vb. şeyler iyi gelir. Kahve, kola, baharat, kızartma gibi şeylerden uzak dur. Katı şeyler ye biraz.

  • Lim5  (12.04.14 16:25:16)