yurtdışı ehliyetini tr'de kullanmak

hem yurtdışı hem türkiye ehliyeti olunca, burada ceza yiyince, yurtdışı ehliyetini verip oraya işletmek falan oluyor mu? veya alkollü yakalandın, hop yurtdışı ehliyetini kaptırdın, diğeri duruyor? böyle yapan bi arkadaşım var da, inanamadım ben.

öyle işte. teşekkürler.

biz fransa'da yapardık, ordaki puan sistemi biraz daha sıkıntılı olduğundan radara yakalandığında türk ehliyetini gösterir sadece para cezasını öderdik.
elinde türk ehliyeti olmayanda olandan isteyip sadece para cezasını öderdi.
soruna tam cevap olmasada yapılabiliniyor.
  • monsieur turti  (12.04.14 10:02:24)
Sistem degisik simdi, eger polis sisteme islerse cezan o ülkeye de gidiyor.

Ya da turkiye ehliyetini verdin yurt disinda ceza+bildirim gelir.

Zaten su anda yurt disindan en azindan bazi ülkelerde, ehliyet alirsan turk ehliyetini veriyorsun o ülkedeki kuruma onlar tr ye yolluyorlar otomatik olarak sisteme isleniyor .
  • serabetan  (12.04.14 10:47:21)