en ucuz şekilde avrupa'ya gitmek

avrupa'nın hangi şehri olduğu hiç önemli değil. en en en ucuz uçak biletini (1 ay sonraya mesela) hangi şehir için bulabilirim? ayrıca bu şehirde en en en ucuz şekilde 5 gün boyunca ne kadar harcarım? (suyu bile minimum düzeyde tüketeceğim gerekirse) bu 1. sorum.

2. sorum ise birinci sorudaki şehre Hollanda'dan ulaşım pahalılık açısından nasıl olur?

*vize problemi yok.

çok teşekkür ederim şimdiden sevgili gezginler, iyi akşamlar diliyorum.

www.skyscanner.com burdan en ucuz uçak biletini bulabilirsin, varış yerini "herhangi bir yer" olarak seçersen. ona göre de diğer soruların cevabı değişir.

2. sorunun cevabı da 1'de bulacağın sonuca göre değişir.
  • letheavendangered  (11.04.14 20:22:43)
Konaklama : couchsurfing

Uçak bileti: skyscanner, kayak veya www.drungli.com
  • orange coffee  (11.04.14 20:26:06)
wizz air ile budapeşte'ye 150 liraya gidersin (tek yön), gitmeden öncede couchsurfing'den ev ayarlayıp ücretsiz kalırsın.

bu kadar ince hesap yaparak para birimi euro olan bir ülkeye gidersen geçinemezsin o yüzden macaristan uygun gibi.
  • tolga asp  (11.04.14 20:28:42)
budapeştede öküz gibi şengen var. ben pazartesi macaristandan geldim gidiş dönüş 280 lira verdim. konaklama ve hayat ucuz. couchsurf olayına girersen konaklamayı da bedavaya getirirsin.

  • gurur  (11.04.14 20:34:59)
Bulgaristan'a geçebilirsin hem uçak biletine de gerek kalmaz direkt otobüsler var uzak da değil, Sofya pahalı sayılmaz. Ama Hollanda'dan gelmesi pahalı olur onu da arkadaşların verdiği linklerden halledebilirsin.

  • megalomaniac  (11.04.14 22:28:26)