Motorcular! Şu alarmlı kilit sizce nasıl? Ve Yale iyi bir marka mı?

Arkadaşlar motosikletimi sokağa park edeceğim. Her gece normal sokakta duracak. Şimdi motosikletimde disk fren olmadığı için, disk kilidi kullanamıyorum. Zincir kilit kullanmam gerekiyor, bunun için de en iyi markanın masterlock olduğunu biliyorum. Fakat Yale diye bir marka gördüm, köklü bir markaya benziyor. Bu Yale'nin hem fiyat olarak uygun hem de alarmlı bir motosiklet kilidini buldum. Bu kilidi almayı düşünüyorum, ve biliyorum kafasına koyan hırsız her türlü çalar ama alarm falan derken biraz caydırıcı olur dedim. Bu bağlamda:

1-Yale markası köklü ve iyi bir marka mı?

2-Bu kilit güzel mi?

kilital.com

vallahi 1. soruya güldüm :D yale markası köklü mü diye. herifler kilidin mucidi

  • mr fusion  (10.04.14 15:10:32)
1.Yale herhalde bu konuda dünyanın en köklü markasıdır. Hatta bizde yerlisi var "Kale" şlksdişfk

2.bir kilitin güzel olup olmadığını yargılayamıyorum.
  • sanal hayvan  (10.04.14 15:11:37)
kaliteli markadır, yani iyidir. bu tip kilitlerde sağlamlık için kilidin bağlı olduğu yer de önemli ona dikkat edin. ek olarak dalgınlıkla kilidi unutup motoru hareket ettirmeyin (olmaz demeyin neler meler oluyor, motor işi feci dikkat gerektiriyor). bu tip durumları önlemek için marşı kesen sistemli kilitler de var.

  • invicto  (10.04.14 15:23:18)
al gitsin çalmayı kafasına koyan adam kilit milit dinlemez çalar..

arkadaşımın kilitli kapalı garajindaki cift kilitli ducatisini götürdükleri gibi.
  • jamswety  (10.04.14 15:27:47)
bu grade tipi zincirler avrupa yakasında bulunmaz mı?

  • dergus  (11.04.14 14:36:26)