Boya/badana işleri

5-6 adımlık iki odayı boyayacağız, biri benim odam.
Ne kadara patlar bize, uğraştırır mı? (iki kişiyiz)
bir de, sizce daha çok okunup-çizilecek, ders çalışılacak odanın rengi hangi renk olmalı? Var mı renklerin psikolojiyle ilgili bilgisi-tavsiyesi olan?

1 kova boya yeter. taş çatlasın 150 tlye patlar.

açık renkler olsun. krem gibi, kırık beyaz gibi.

ve odanın içerisine de sade tutmanızı öneririm. 1 büyük masa ve sandalye. incik boncuk, ıvır zıvır sokmayın odaya.
  • brotha b  (10.04.14 13:37:53)
1 kova -150 tl ye geçen yıl aldım.sanırım 10-15kg falandı. 65-70 m2 bir evi boyadım ve arttı. onu boyacıya sorun. 2 odaysa size daha az boya gerekir.
renk olarak da açık renkler +1

  • biliyorum ki ben  (10.04.14 13:40:51)
renk konusunda yardımcı olayım ben: badanada kullanacağınız açık renkleri mavi veya yeşil ile kırabilirsiniz. gökyüzü mavisi veya açık nil yeşili gibi uçuk tonlar işe yarar. mavi ders çalışmaya motive eder, yeşil çalışmaktan sulanmış gözleri dinlendirir ve sakinleştirir.

  • in pyjamas  (10.04.14 13:47:02)
150 TL ne yaptınız yaaa 60-70 liraya polisan ve casati gibi markalar kullanabilirsiniz.
Eğer tavan boyası yapmayacaksanız 1 günde iki odayı bitirebilirsiniz.
2 tane kestirme fırçası alırsınız, 10 lira ya, 15 liraya da 2 tane rulo fırça alın.
youtube dan da 2-3 tane video izledinizmi en kral boyacı olursunuz.
Emin olun eve gelecek olan adam da sizden iyi iş çıkarmayacaktır. Bir de adamın arkasından söylenip canınız sıkılacaktır.
Nerden baksan oda başına da 50-60 lira para isterler. Malzemeleri yine siz alıyorsunuz.
  • janavarorion  (10.04.14 13:51:09 ~ 13:52:56)
150 tl olan saten boyadır. plastik boya ise 30-40 tl gibi alabilirsiniz.
düfa'nın plastiği iyidir. hem de daha ucuzdur. renk olarak beyaz bilemedin kırık beyaz. şaşmayın.

  • optum kib bye  (10.04.14 14:07:11)