mezun olunan bölümle alakasız bir dalda yüksek lisans yapmak

merhaba dostlar. ben biyoloji öğretmenliği gibi bir bölümü okuyup mezun olarak hayatının hatasını yapmış bir salağım. şimdi ben bölümle alakasız örneğin işletme yüksek lisansı yapabilir miyim? biyoloji dışında hangi dallarda yüksek lisans yapabilirim? bunu yapmanın bana ne gibi faydaları olabilir, yani bu yüksek lisansı yapınca sanki o bölümü bitirmiş gibi iş bulma şansım olur mu?

istediğin bölümde yüksek lisans yaparsın.
işletme y lisans tavsiye etmem ilk etapta senin için gereksiz kalır onun yerine alanında bir şeye git. 5-7 sene iş hayatında tecrübe kazandıktan sonra MBA yaparsın işletme için.

Sektör değiştirmek istiyorsan da işletme aöf falan oku zaten bankalara falan rahatça girersin.
  • croswell  (10.04.14 10:31:00)
işletmede yapabilirsiniz. Kabul alırsanız bilimsel hazırlık okuyacaksınız once sonra normal derslere başlayacaksınız.

ayrıca ziraat mezunu olup işletmede lisansüstü yapıp sonrasında iibf'ye dekan olan hoca biliyorum, normal karşılanıyor yani
  • yemrem  (10.04.14 10:53:37)
alan dışı öğrenci alınan bölüm ve üniversitelerde yapabilirsin. ben iktisat mezunuyum, tarımsal yapılar ve sulama'da y.l. yapıyorum.,

faydası olur mu, onu bilemiyorum.
  • jaaaccckkk  (10.04.14 15:57:41)