[]

Johann Sebastian Bach

Bu duyuru tipi en uygunu sanırım. Allahını seven üstüme Bach'la ilgili müzik haricinde bişey atsın, belgesel olur, yazı olur, kitap olur. Daha fazla incelemek istiyorum. Müziğindeki matematikle bişeyler daha süper olur.

Ne biçim bi adam lan bu!


 
en.wikipedia.org

Türkçe'ye de çevrildi: www.idefix.com
  • fotrsapka  (06.04.14 04:34:07 ~ 04:35:21) 
Aydın Büke-Bach (Yaşamı ve Eserleri) kitabını okuyabilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla biraz sıkıcı ama güzel bir biyografik kitaptı.

Bir de youtube'da gerubach isminde bir kanal var, bach'ın eserlerini ile birlikte notalar akıyor. Ben izlerken çok zevk alıyorum sizin de ilginizi çekebilir.
  • johan sebastian  (06.04.14 12:07:03) 
müziğindeki simetriye dair bir video www.facebook.com


  • uepuey  (07.04.14 23:21:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.