[]

Kısa bir blog anketi (5 soru)

tumblr, worldpress, blogspot


1)belli bir alanda sadece fotoğraf paylaşımı yapılacaksa hangisi daha iyi olurdu?


2)belli başlı konular hakkında yazılar paylaşılacaksa hangisi*


3)"tumblr kızı" kültürünün dışında, tumblr'a üye olup belirli blogları takip ediyor musunuz?


4) diğer bloglar için RSS beslemelerini takip etmeye yarayan uygulamaları kullanıyor musunuz? ( Feedly vb) kullanıyor musunuz?,


bir de benim direk yorumunuzu öğrenmek istediğim bir şey var, cevaplamasanız da olur;

blogspot modası geçtiği halde kullanımı yüksek bir platform. fakat tumblr rebloglarıyla vs ağ benzeri bir blog oluşumu. tumblr'ın gelip geçici olduğunu mu düşünüyorsunuz? yoksa blogspot gibi yaşayabilecek mi?

 
1-tumblr
2-wp ve bs
3-evet. hocanın ve bölümün sayfası
4-hayır

kalıcı oldu zati imho
  • heritage  (06.04.14 02:37:50) 
bir 'tumblr kızı' olarak tumblr'a sadece fotoblog gözüyle bakılmasına karşıyım.

o kadar çok ücretli-ücretsiz tema var ki; ister destan yaz ister online fotoğraf albümü oluştur. ben kafama göre fotoğraf-şarkı paylaşıyorum, bazen günlük olarak bazen de arşiv gibi kullanıyorum. diğerlerine göre kullanımı da ulaşımı da daha kolay ayrıca. html'den de anlıyosan sonradan temana istediğin gibi ekleme yapabilirsin.

ha dersen ki ben kendi gazetemi oluşturayım o zaman bs'nin şablonları daha uygun olur.

4) rss beslemelerini kapattım.

5) tumblrdaki dashboard olayı çok ayrı(ergen ya da porno bloglara bakıp da koca tumblra laf atmayın) bi gecede tanıdığın insan için başka bir ülkeye bilet alabiliyosun(en azından tanışabiliyosun). aşırı güncel ve interaktif. en sevdiğim özelliği de takipçi sayısının görünmemesi (yok illa millet popimi görsün istersen bloguna giren kişileri şehrine hatta kullandıkları tarayıcıya kadar gösterebilirsin). o yüzden benim modam geçer tumblrın geçmez.
  • seksen9  (06.04.14 08:31:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.