ucuza yaşamak

duyurucular nasıl ucuza getiriyorsunuz hayatınızı? özellikle yeme içme kısmını soruyorum. kahvaltıyı akşam yemeğini evden hallettik diyelim. illa öğlen yemeye yada bi midemiz kazınıyo falan. en ucuza nasıl hallediyorsunuz bu ara öğünleri? tavsiyelerinizi alıyım

beslenme alışkanlıklarını değiştirip kendinizi alıştırırsanız 1 meyve ile öğle yemeğini geçiştirebilirsiniz eğer çok ağır bir iş yapmıyorsanız.

evden sandviç getirmek bir diğer çözüm olabilir.
  • dahili meddah  (04.04.14 16:04:32)
evden getirebilirsiniz yemek?

alisveris yaparken ne kadar toplu alirsaniz o kadar ucuz oluyor.

ara ogunler icin yogurt salatalik ucuz ve saglikli

2 haftada 1 kere falan disarda yiyorum disardan yemek cok gereksiz pahali hesabini yapinca
  • babamasoliimbananickaldirsin  (04.04.14 16:06:44)
asıl mesele zaten ana yemekler. onun dışında ara öğünler kolay. meyve olur, yoğurt olur, salata olur, sandviç olur, püskevit, kuruyemiş olur.

  • tuborg yesili  (04.04.14 16:07:10)
ben günde 12.5 felan harcıyorum. sigarayı bıraktım. pazartesi ve salı iğrenç günler olduğu için ben de iğrenç yaşıyorum o günler hiçbişey yapma en iğrenç günlerin olsun dolmuşa binme yürü falan kimseye bişey ısmarlama iğrençleş yani

  • analord  (04.04.14 16:20:22)
en ekonomik olanı, beslenme alışkanlığını değiştirmek. iki öğün yaşayabilirsin. (hafif şeyler, meyve gibi yiyerek...)
iki, evde yemek hazırlamak. ama aynı yemekleri yiyor olmak sıkabilir. o yüzden, ekmek arası bir şeyler iş görebilir.
üç, ucuz esnaf lokantaları. bazıları ucuz ve iyi oluyor. oralardan yemek.

günde, dışarıda yemeğe hiç para harcamadığım oluyor. (örneğin acıktığımda, bir çorbacıda sadece çorba içiyorum. ekmekle birlikte birkaç saat kadar tok tutuyor. bu da eve geçip yemek yememe yetecek zamanı veriyor. üstelik dışarıda yenen birçok şeye göre çorba daha temiz. yerine göre de çorba 2-4 tl arası değişiyor.)
  • helios  (04.04.14 16:25:07)
esnaf lokantalari bu konuda onemli yere sahip.

  • nax  (04.04.14 16:44:25)
pazara gitme olanağın varsa pazar.
market alışverişini 3'te birine indirebiliyor.

onun dışında evden yemek götürmek, ya da özellikle iş yerlerine ev yemekleri yapan yerlerden yemek.
  • goldentitan  (04.04.14 16:51:25)
arkadasların hepsi sahane yorumlarda bulunmuslar zaten ekstra olarak soyleyebilecegim tek sey fiyat performans limitini yukseltmek olabilir
kahvaltını ne kadar kuvvetli yaparsan ogle yemeginde o kadar az bişey yemek istersin
gittigin restoranlarda pirinc pilavı yerine bulgur pilavı tercih et corba ic yanında 1 ekmek ye bunlar ogrenci işi karın doyurmadır lakin karbonhidrat agırlıklı oldugundan enerjisi kısa surer.
mideni dolu tutucak seyler yemeyi tercih et ve mumkunse yanına meyve biskuvi falan da alırsan ufak ufak acıktıgın zamanlarda aksam yemegine kadar erteliyebilirsin kendini...
  • samaras8  (04.04.14 17:07:58)
üç öğün yemek ara öğünler falan öğrenilen şeyler.
yani örneğin sabah 9da kahvaltı yapıp öğlen 1-2 gibi acıkman tamamen senin buna koşullanman ile ilgili. bi nevi bu konudaki alışkanlıklar bizi pavlov'un köpekleri durumuna sokuyor. saati görünce ya da güneşin tepede olduğunu miden kazınmaya başlıyo.

yemesen de olur yani, ama bunun böyle olduğunu iyice içselleştirmen lazım ya da yememeye alışmak. alışkanlıkları değiştirmek başlangıçta çok zorlar ama öğlen yemeği yememek de bir alışkanlık. sağlıklı beslenme bıdıbıdı diyenlere de kulak asma, alışkanlıklarına bahane arıyorlar.
  • dafaiss  (04.04.14 17:12:01)