Kanada nasıl bir yer?

Merhabalar,
Geçenlerde internette kanadada çalışma vs. diye reklam yapan bir yere email ve telefonumu girdim (canadian visa expert), sonraki sayfada ücretleri görünce neyse sonra bakarım diye çıktım.
Dün bu firma beni aradı ve telefonda birkaç bilgi aldıktan sonra kriterleriniz uygun, gitme ihtimaliniz çok yüksek isterseniz dedi.

Bunlar profesyonel bir ekiple araştırma yapıp bana iş, oturma ihtimalimin olabileceği yerler ve hatta alacağım maaşla ilgili ayrıntılı bir rapor düzenleyip geri dönüş yapıyorlarmış. Tabi bu işlem için bir ücret istediler. 273 Euro.

Ben de hemen karar veremeyeceğimi söyledim ve en fazla yarın akşama kadar bekleyebileceğini söyledi. Bugün tekrar arayacak ama bu sıkıştırmanın nedenini anlayamadım.

iki sorum olacak:
1- bu tarz firmalara güvenilir mi?
2- Sizce kanadanın neresi olursa olsun gidip yaşanılası bir yer mi? (ayrıntılı uzun cevaplar yazabilirseniz çok sevinirim)

Gitme ihtimaliniz çok yüksek en büyük palavralarıdır. Parayı alana kadardır bu muhabbet. Başvuru yapacaksan kendin yap göçmenlik ofisine, aracı kullanma.

Kanada'da yaşanır ama genel olarak soğuktur ve kış sert geçer.
  • cakabo  (04.04.14 09:39:21)
Bu sıkıştırmanın tek nedeni para tabiki, istedikleri ücrette az bir para değil sonuçta.

  • clones  (04.04.14 09:41:40)
Her firmaya güvenmemekte fayda var, "şansınız çok yüksek, on numara adamsınız"ı hepsi söylüyor. Bence niyetiniz varsa şahsi başvurun.

  • aebroo  (04.04.14 11:28:14)
www.cic.gc.ca

Surdan detaylarini gir. Ingilizcen yoksa bilen birini al yanina. Sana uygun olup olmadigini soyluyolar.

www.cic.gc.ca

Bu da basvuru kismi. Isine ve tecrubene bagli olarak, eyaletlere veya merkezi hukumete basvurabilirsin.

Ayni sekilde Avusturalya'yi da deneyebilirsin.
  • march or die  (04.04.14 15:30:18)