Yüksek Şeker

Merhaba,
Babamda yüksek şeker çıktı, doktor komaya girme ve kör olma ihtimalinin olduğunu söylüyor. İnsülin iğnesi de kullanmaya başladı günde 4 kere.Şimdi zaten her türlü doktora gidiliyor ama özellikle dikkat edilmesi gereken noktaları, risk almadan yaşama yollarını vs biliyorsanız paylaşabilir misiniz? Teşekkürler

geçmiş olsun.

şekerden ve şekerli ürünlerden kesinlikle uzak duracak. ilaç ya da insulin kullanıyorsa, kesinlikle öğün atlamayacak.
  • nereye bu gidis  (02.04.14 12:39:18 ~ 12:39:40)
seker olcum cihazi alip gundelik olcum yapin ve kayit tutun.
kayitlarinizin yanina ogunde ne yediginizi de yazin, ki bunyenizin neye nasil tepki verdigini bulabilesiniz.

diyabetin tipi de onemli. ilac yahut insulin kullanilabilir.
ekmek, pilav, makarna, patates, kizartma, alkol, tatli, cikolota gibi seyleri cok azaltmak gerekebilir.
en iyisi bir diyetisyenden bu konuda bilgi ve destek almak olacaktir.

durum cok kritiklesirse, su siralar (tip-2 diyabet icin) bypass'a benzer mucizevi tedavi yontemleri deneysel asamayi gecmek uzere. belki bunlarin da yardimi olabilir.

gecmis olsun.
  • viva paulista  (02.04.14 13:06:27)