Elin gavuru 3-5 kuruşa tatil yapıyor muhabbeti

Hani bir muhabbet var ya güneyde, Antalya'da vs. elin turisti 3-5 kuruşa tatil yaparken biz hayvan gibi para ödüyoruz falan diye. Bu nasıl oluyor? Benim Bulgaristan vatandaşlığm var mesela, ben rezervasyon yaptırınca çok ucuza mı gelecek benim tatil şimdi bana?

hayır, başka ülkelerdeki acentalar ve onların anlaşmalarıyla ilgili bir durum.

  • whoosie  (01.04.14 20:56:46)
rusya da yaşayan elena ucak bileti dahil bir haftalık antalya tatiline iki kişi 3000 tl ödedi gecen sene.

  • gnl rkn  (01.04.14 21:01:25)
Selam!

Aslında bu sorduğun soru tez konusu bile olabilir. Özet geçecek olursam eğer;

- 'Gavur' paket tatil alıyor. (uçak bileti - havaalanı transferi - konaklama - yeme içme) Haliyle seyahat acenteleri otellerle anlaşmalar yapıyorlar. kontenjanları var. Belirli bir sözleşme üzerinden ücret ödüyor ya da taahhüt ediyor.

Bu minvalde fiyatlar acente misafirlerine düşük veriliyor. Aslında total gelire bakıldığı anda ortaya kar çıkıyor.

Yani bir kişi her şey dahil 40avro gibi bir fiyata kalıyor olsa bile onun geleceği var, gelmişi var.

Diğer taraftan size gelirsek eğer - oteller türk yabancı ayırmazlar. Sizin azeri pasaportunuzun olması otelci için bir şey ifade etmez. Önemli olan kapı müşterisi mi yoksa acente müşterisi mi olduğunuzdur.

dedim ya tez konusu diye, kısaca bile açıklayamadım.
umarım yardımcı olur.
  • hippokondriyak  (01.04.14 22:12:42)