hiperparatiroidi gilbert bulanti

merhaba arkadaşlar..

gilbert sendromumun üzerine bir de hiperparatiroidi eklenmiş bulunmakta. tüm bulantılarımın sebebi buymuş galiba bu bulantı yaptıkça yemek yiyemedim yemek yiyemeyince de gilbert sendromu vurdu mide bulantısı++ (plus plus) oldu.

sorularım şunlar:
1) paratiroid bezinin başlattığı bulantıyı nasıl engelleyebilirim?
2) salgısının artmsını nasıl engelleyebilirim?

teşekkürler

hiperparatiroidini neden tedavi ettirmiyorsun? kemik ağrıları, kemik kırıkları, yumuşak dokuda kireçlenmeler, böbrek taşları, peptik ülser ya da hipertansiyon olması ihtimali de bulantının olması kadar rahatsız edici. serum kalsiyum düzeyinin ile­ri derecede yükseldiği durumlarda komaya kadar ilerleyen nörolojik değişiklikler, kalpte ritim bozuklukları ve ölüm olabilir

  • fallopian  (02.04.14 07:45:41)
üniversite öğrencisiyim en yakın zamanda gideceğim hastahaneye ama şunu merak ediyorum herhangi bişeyle kandaki kalsiyumu dengeleyemezmiyiz?

  • kestane çizen ressam  (07.04.14 10:29:01)
canım kardeşim, hormonal bir durum olduğu için ne yapsan fayda etmez. ben sana internetten araştırıp "bitkisel çözüm" de bulabilirim ama bunlar seni sadece oyalar. aşırı parathormon salgın, kalsiyumu kemiğinden yıkıp kanına vermeye devam edecek.

kalsiyum yüksekliğine ilaç verilir, diyaliz de yapılır, paratitoid bezinin çıkarılması ameliyatı da yapılır. demem o ki ciddili durum. düşürmelik herhangi bir şey söyleyemeyiz.
  • fallopian  (07.04.14 23:29:12)