Sigara ve Kendini İfade Etme İlişkisi?

sigara içerken, yazdıklarım ve konuşmalarım daha kabul görür oluyor. anlatımım daha sürükleyici, kelime hazinem daha geniş oluyor. herhangi bir mevzuda konuşup yazacaksam, sigara var ise elimde kendimi sanki daha rahat hissediyorum. bazı duyurularımdan, sözlükte yazdıklarım dan da görülebilir aslında durumum. sigara içerken yazdıklarım ile içmediğim anda yazdıklarım arasında gözle görülür, kulakla onaylanır fark oluşuyor. nedir bunun açıklaması/sebebi?

7 senedir sigara kullanıyorum.

ek: tikler gelecek. markete gidiyorum.

eldeki verilere göre:

1- "türk'ün aklı ya kaçarken ya sıçarken çalışır" diye bir atasözümüz var. canım atalar.
2- sigara bir şekilde kabızlık engelleyici, yani sıçtırmaya yarıyor. sigarayı bırakanlardaki genel kabızlık sorunu: eksisozluk.com

sonuç olarak: doğrudan olmasa bile sıçarken çalışmaya programlı beynimize çalışçalışçalış diye baskı yapıyor, haliyle dolaylı yoldan da olsa sigara akıl çalıştırıyor, kendini ifade etmeyi de güçlendiriyor.

ha "ben sigara içerken kendimi bir clint eastwood(temsili: media0.giphy.com ) bir sophia loren (temsili: img21.mtime.cn ) gibi hissediyorum" denilirse, sonuçlar farklı olabilir.
  • kelime dogru  (31.03.14 19:07:32 ~ 19:14:38)
allen carr videosunu izlersen bu ve benzeri alışkanlıklarının analizi mevcut. Youtube da bulabilirsin.

  • oldboy  (31.03.14 19:36:17)