atina tatili nasıl olur ne kadara patlar?

bu yaz şöyle en fazla 4-5 günlüğüne atinaya gitmek gezmek görmek istiyorum.çok aşırı bir param yok ama halletmeye çalışıcam.konuyla ilgili birkaç sorum olucak.
1-otobüsle istanbuldan 14 saat sürüyomuş ve 110 lira.sizce uygun mudur?uçak mı tercih etsem?uçak ne kadara patlar?hadi fiyatı geçtim otobüsle rahat gidebilirmiyim?otobüs firması metro turizm buarada.
2-kalacak yer sorunsalı önemli.çok büyük şeylerde gözüm yok.çadırda bile kalırım.o yüzden ucuz ama ulaşım sorunu olmayan hostel vs ne önerirsiniz?
3-yunanistana vize almak için nereye başvurmak ne yapmak gerekir ve ne kadardır?turist vizesi alırken sorun çıkartırlar mı?
şimdiden teşekkürler herkese

valla cok klise olcak ama Atina'da bi mok yok, harbiden yok. Parayi o kadar dokecegine oraya, Ege adalarina tur yapman daha akillica olur.

  • nochristrequiress  (29.05.09 18:21:40)
peki bu ege adaları tatili,turlarıyla ilgili ne önerebilirsiniz?fena fikir değil aklıma gelmemişti?bir fikri olan?

  • i like dance and i like romance  (29.05.09 19:12:59)
üstelik bu ada turlarında vize felan da gerekmiyor diye okumuştum bi gezi dergisinde..

  • thefalloftekin  (29.05.09 22:28:21)
1 - fiyatını bilmiyorum ama tren gibi bir alternatifin olduğunu da hatırlatırım
2 - gecelik 17-20 eur a hostel bulabilirsin çok rahat. internetten araştırılabilir. ulaşım dert değil zira toplu taşıma networkleri iyi, metrosu falan var. tren garından yürüme mesafesinde bi hostelde kalmıştım zamanında ama ismini inan hatırlamıyorum.
3 - yunan konsolosluğuna başvurman gerek. 70 ytl vize için aldıkları para. sorun çıkarmak için özel çaba sarfetmezler, ama diğer herhangi bir ülkeden alacağın vize gibi ipsiz sapsız olmadığına ikna etmen gerekecek, bankalrda paralar, varsa tapular, işte öğrenciysen belgesi, kalacağın yerin rezervasyon çıktısı falan..

4-5 gün biraz fazla gibi? turistik yerleri gezmek çok sürmez diye tahmin ediyorum. onun dışında bi plakası var işte istanbulun turistik yerleri gibi düşün, hatta yemekler falan bile benzer. ege işte ya.

benzer masraflarla kıta avrupada neredeyse herhangi bir yeri tercih edebilirsin yahu?
  • lhun  (30.05.09 04:00:29)