Vali

Hükümete bağlı di mi?

Şimdi İstanbul'u Sarıgül alsa Mutlu'yla kolkola mı çalışacaklar?

Kolkola denemez vali daha yekili.

  • onexey  (30.03.14 16:59:29)
Vali memurdur ve teoride polis gibi, doktor, ogretmen gibi secilmek yerine devlet tarafindan atanir ve hukumetin degil devletin valisidir.

Pratikte ise ne sen sor ne ben soyleyeyim.
  • crown  (30.03.14 17:02:46)
@crown

sarıgül bu gece kazandı.. ve millet taksime doluştu..gezi parkı'na girmek istedi. vali kapattı gezi parkı'nı, sarıgül ise orada kutlama istiyor.

ne olacak?

sarıgül istanbul için x projesini harekete geçirdi, ama hükümetten onay çıkmadı.

ne olacak?
  • leper messiah  (30.03.14 17:06:38)
Gezi parkını kapatma konusunda vali, rant ve projeler konusunda belediye başkanı baskın olur diye düşünüyorum.

  • jamalbsf  (30.03.14 17:15:58)
Sarigul - Vali catismasi sorusunun cevabini bilmiyorum, yanlis cevap vermek istemem. Ama atanmis vs secilmis olarak bakarsak vali devletin temsilcisi oldugu icin basbakanin da belediye baskaninin da "teoride" ustunde olur gibi geliyor.

Ama bence ogretmen ya da doktor da basbakanin ya da herhangi bir bakanin ustunde olmali, o yuzden fazla utopik yaklasiyor olabilirim.

Ikinci soru icinse belediye projeleri hakkinda hukumet onayi gerekmiyor. Misal X koyu belediyesinin asfalt dokme projesi icin hukumet seferber olmaz. Ama hukumet projeden haberdar olursa ve karsiysa gerekli olan ekstra butce destegini vermeyebilir, o zaman belediye kendi imkanlari ile yapmak durumunda kalir.
  • crown  (30.03.14 17:40:08)