[]

Evlilik: Artilari, Eksileri

selam,

simdi 30'larinda hali vakti yerinde bir adam evlenince duzenli hayat (+), kendine vaktinin azalmasi (-), surekli disari cikip para harcamamasi (+) vs. gibi bir suru arti ve eksi yonlerle karsilasiyor.

bunun simulasyonu, arastirmasi yapilmis veya yasanmis bir arastirmasi falan var midir.

yani (dogru insanla) evlenmek total'de o insanin hayatini, basari grafigini iyi yonde mi kotu yonde mi etkiliyor?

cevrenizden, kendi yasadiklarinizdan, tecrubelerinizden yola cikarak da cevaplayabilirsiniz tabii. illa oyle bilimsel bir seye gerek yok. bilimsel olsa da iyi olur ama.

tesekkurler

 
Eş seçimi hakkında bilimsel çalışmalar:
www.academia.edu
psycnet.apa.org
www.uvmnet.edu

Hatta Stable Marriage Problem diye özel problem var, tam olarak bu olmasa da konu.

Uyumlu insanla genelde iyiye, uyumsuz insanla kötüye gidiş olur dersek kötü bir genelleme yapmış olmayız.
  • aychovsky  (29.03.14 22:30:53 ~ 22:31:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.