[]

Siz mi Sen mi?!

selam,

25'lerinde biri 40-60 arasindaki epeydir tanistigi (babanin cok yakin arkadasi veya sevgilinin babasi vs.) ve "abi" dedigi birine "sen" diye hitap etse olur mu? ayip mi kacar?


 
kişi ve çevreye göre değişir. eğer modern biriyse sen diyebilirsin. değilse, aptalca bir gurura kapılabilir.


  • mayeskuel  (29.03.14 20:31:53) 
Siz daha uygun olur, fazla samimiyet varsa sen demek sırıtmaz.


  • pavlis  (29.03.14 20:31:56) 
Bu tamamen ilişkinizin doğasına bağlı. 60 yaşında sen dediğim var, 30 yaşında siz dediğim var. Sevgilinin babasıysa siz daha mantıklı, çocukluğundan beri tanıdığın baba kanasına sen diyebilirsin mesela eskiden beri öyle diyorsan.


  • whoosie  (29.03.14 20:32:41) 
Yakınlarsa kaçmaz. Sonuçta annemin babamın kendi yaşındaki arkadaşlarına "Nasılsın bilmemne teyze" diye soruyorum, belli bir yakınlıktan sonra nasılsın demiyorum ama ne kadar yakın olduğuna bağlı. Sevgilinin babası genelde siz olabiliyor.


  • aychovsky  (29.03.14 20:33:26) 
aychovsky +1. (bi kere de -1 yazayım be)


  • barbara herhalde barbara manken olan  (29.03.14 20:40:15) 
o geçiş "abi sen.." diye başlayan cümleler kullanınca kolaylaşıyor.Bence abes olmaz.sıkıntı yok.


  • quaketrigger  (29.03.14 21:27:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.