pantolonlarim buyuk gelmeye basladi ama gobek goruntusu ayni?

bir aydir falan porsiyonlari kuculttum yedigim seyleri degistirmeden. spor yapmiyorum gun icinde gidecegim yere yuruyerek gitmekten baska. pantolonum durmuyor belimde artik ama yatakta yan yattigimda falan bakiyorum gobek ayni buyuklukte. kiloma bakmadim hic, tartim yok ama bu neden boyle? kaslar mi eriyor?

tesekkurler

hiç spor yapmadıysan kaslar erimez. bir süre spor yapıp bıraktıysan erir.

spor yapmıyosun sonra düzgün vücut bekliyosun öyle bir dünya yok.
  • zlatanibrahimovic11  (29.03.14 20:25:29)
6 yasimdan beri hayvan gibi spor yaptim 17 18 yasima kadar. sonra cok sikildim biraktim 21 yasindayim simdi. gobek oldu biraktiktan kisa bir sure sonra, yanlar falan da yaglandi. ayakta dururken gobek belli olmuyor omuzlarimdan vs. ama oturunca yatinca cok belli oluyor.

kaslarim tabi ki eridi ama su kisa sureden bahsediyorum. simdiye kadar hep pantolonlarim sikti ve gittim daha buyugunu aldim. simdi tam tersi oldu ama gobek goruntusu ayni kuculme yok. sebebini merak ediyorum
  • babamasoliimbananickaldirsin  (29.03.14 20:29:56)
tartı yoksa mezura da mı yok? :)
göbek aynıysa popo küçülmüştür.
kas erimesi hususunda endise etmemek için protein agırlıklı beslenin.
  • icemint  (29.03.14 20:32:53)
@icemint dogru hic olcmek gelmedi aklima.
popo da gelmemisti aklima :) popo full yag degil mi? kaslarin erimis olma ihtimali yok bu durumda o zaman?

protein agirlikli beslenmek cok klasik bir cevap tabi ama mumkun olduguna inanmiyorum onun. sik sik beyaz-kirmizi et yemeye calisiyorum tamam ama baklagil pek tuketmiyorum. bitkisel protein almiyorum yani.. cok nadiren. bir kac yiyecek disinda oyle cok protein barindiran bir sey yok zaten. her allahin gunu yumurta tavuk baklagil de yiyemem ki.. saglam bir butce ve azim lazim onun icin. midem bulaniyor bir sure sonra ayni seyleri yemekten.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (29.03.14 20:36:19 ~ 20:36:59)
popo full yag degil :)

protein agırlıklı bir çok gıda var ya niye öyle dediniz?
yumurta - et bayıyorsa beyaz peynir var, badem var, ceviz var, lor var.
sebzelerle, zeytin yagı ile çeşitlendirme imkanları var bu protein kaynaklarını ayrıca.

siz tahminen dayanıyorsunuz karbonhidrata.. spor da yok. olmaz öyle.
  • icemint  (29.03.14 21:00:01)
peynirlerin cogu bol yagli ayni zamanda. az yaglisini bulmak zor. bulsak bile protein ihtiyacinin ne kadarini karsilayabilirsiniz ki sirf peynir&kuruyemisle

ceviz badem de cok fazla yemek iyi degil ki. onlar da cok yagli. bir avuc yenir de daha fazlasi onun da zarar degil mi?
  • babamasoliimbananickaldirsin  (29.03.14 21:12:40)
www.hurriyet.com.tr

tartılmaman gerekiyor zaten!

spor yapma, yürüyüşe devam, küçük porsiyonlara devam. sabırlı ol.

önemli olan göbeğin büyüklüğü, küçüklüğü değil, senin sağlığın. çok iy yoldasın, aynen devam!
  • compadrito  (29.03.14 23:37:45)