[]

Milletvekili Nasil Olunuyor?

selam,

diyelim kariyerini iyi sekilde yapmis 45'lerinde bir adam var. siyasi gecmisi yok. gecmisi falan saglam ama. bu adam chp'den istanbul milletvekili olmak istiyor. 0'dan milletvekili olmaya kadar olan surec nasil isliyor tam olarak? partiye kayit, aday gosterme, secilme, oy toplama vs..?


tesekkurler

 
  • bay meraklı  (29.03.14 14:41:20) 
Partilerdeki ücret ne kadardır bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla bağımsız aday olabilmek için 7000 küsür bir ücret yatırmak gerekiyor. Muhtarlıktan büyükşehir belediye başkanlığına kadarki tüm adaylıklarda ise 731,48 lira.


  • thor odinsson  (29.03.14 15:04:56) 
sağlam para ve çevre lazım.
propaganda çalışmalarını yürüteceksin,
işlerini yürütecek ekibe ihtiyacın olacak,
ilişkilerin güçlü olacak ki partin seni seçilecek bir yerden aday göstersin vs.
  • livaneli kadir  (29.03.14 15:17:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.