[]

Excel: Bir Cell'i Kullanan Diger Cell'leri Bulmak

selam,

excel'de A5 hucresine girilen datayi tum dosyada formul olarak herhangi bir sekilde kullanan tum hucreleri bulmak istiyorum. bunu nasil yapabilirim.

mesela F101 = A5*3 + B17'dir, H263 = A5 + C303'tur falan. bu durumda F101 ve H263'u bir sekilde bana gosterebilmesini istiyorum.

tesekkurler

 
formulas kısmında "trace precedents" butonu tam arandığın şey.

ya da "trace dependents"
  • king lizard  (28.03.14 16:11:47 ~ 16:13:14) 
@king lizard: evet oyle galiba da benim dosyada nedense tiklanmiyor onlara. silik gozukuyor o butonlar yani.


  • gerard  (28.03.14 16:21:19) 
Makrolarla yapılır ancak incelenecek alan büyükse fazla zaman alacaktır.


  • cakabo  (28.03.14 18:19:27) 
@cakabo: sagol abi. king lizard'in dedigi isime yaradi.

ayarlardan "For objects, show" altinda "All" secmem gerekiyormus. bendeki "nothing - hide objects" idi. boylece trace'ler aktive oldu.
  • gerard  (28.03.14 18:26:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.