Panik Atakmıyım?

arkadaşlar bazı yaşadığım üst üste gelen sorunlardan sonra gecelerı kalbimin çok hızlı bi şekilde atmasıyla uyanmaya başladım buda yetmedi dün gece kalbıme bir ağrı saplandı ve kalbım yerınden cıkıcakmış gibi atıyor. Spor yapan yaşından ufak gösteren sağlıklı biriyim ama bu ara malesef psıkolojım bozuk .Sizce bu panik atak başlangıcı mı ?

Anksiyete bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu da yaşıyor olabilirsin. eğer düzenli olarak her sabah böyle uyanıyorsan bir psikiyatriste gidip sana uygun antidepresana başlarsın. ilacı almaya başladığın gün sabahları yaşadığın şikayetler ortadan kalkar. yaklaşık 1 yıl kadar ilacını kullanırsan iyileşirsin. geçmiş olsun.

  • ya birak ya  (28.03.14 11:43:04)
Masallah hoş bir anksiyeteniz olnus bence..bende de böyle baslamıştı anksiyete.sonra ilactan sonra o carpinti falan bayagi gecti de yine atarlandigim,gerildigim zamanlarda oluyor.

  • ruh i tibbiye  (28.03.14 13:56:31)
kalp çarpıntın geçmezse ve günlük yaşantını rahatsız edecek boyutlara gelirse önce aile hekimine sonra psikiyatriste gitmeni tavsiye ederim. psikolojin ne kadar bozuk olsa da terapiyle azalarak biten bir hastalık panik atak, kendimden biliyorum. zaten panik atak olduğunu da kesin olarak internet üzerinden kimse söyleyemez. yine de o ataklarda sakinliğini korumaya çalış ve o esnada ölmeyeceğini bil, geçip biteceğini düşünmeye çalış.

  • hayat putlarla guzel  (28.03.14 16:28:16)