sürekli yeme isteği ?

bu gun tek başıma bir kilo kestane yedim.

üstelik aksam yemeği yememe rağmen

kendime dur diyemiyorum

sürekli bişeyler yemek istiyorum

1.83 boy kilo 82 aslında kilo vermeye calışıyorum ama isler hicte istediğim gibi gitmiyorum bu akşam üzeri atıştırmaları yuzunden

bu alışkanlığımı nasıl değiştirebilirim

bol bol su içmeyi deneyebilirsin.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (27.03.14 21:17:49)
su işe yaramıyor bır sure sonra dayanamıyorum atıştırıyorum bişeyler

  • kaiserr76  (27.03.14 21:20:27)
evde abur cubur bulundurmayacaksın.

bu arada maşallah 1 kg kestaneyi yemeğin üstüne nasıl yedin:)
  • naturelist  (27.03.14 21:29:54)
eve abur cubur alma. atıştırmalık alternatifleri düşün. salatalık, yoğurda batırılmış krik krak filan ye. stresten sıkıntıdan yiyorsan da, yemeden önce düşün canım sıkıldığı için mi yiyorum diye. sıkıntıdan yiyorsan yemek yerine başka şeyler yapmaya çalış. akşam yürüyüşüne de çıkabilirsin havalar güzelleşiyor.

  • kedi yavrusu  (27.03.14 21:34:15)
benden aynı sorundan muzdaripim. iki temele dayanıyor bu: bir ağzı meşgul etme isteği, iki mideyi doldurma isteği. birincisi için sakız çiğneyebilir (hele tadı çok güzel değilse iştahı da keser), ikincisi için bol bol meyve ve su tüketebilirsin. tabi sürekli masa başında oturunca abur cubur alışkanlık yapabiliyor.

  • acccra  (27.03.14 21:56:06)
@acccra bende bu yemek yeme alışkanlıgında sınır yok

deli gibi meyve yiyorum,hatta annem ve babam sana bir manavcının kızını alalım anca o seninle başa cıkabilir diye takılıyorlar

sakız aslında daha once denemistim iyi hatırlatın.

ayrıca günde 3-4 litre su da içiyorum ama bana misin demiyor

istah kesici besinlere yönelmeyi düşünyorum
  • kaiserr76  (27.03.14 22:06:52)