Kati Meyve Sikacagi ile Portakal suyu da Cikarilir mi?

Selam meyveciler,

Meyve icin ayri narenciye icin ayri alet mi gerekiyor ya, ikisini birden yapani neden yok?

Bu kati meyve sikacaklari portakal da sikabiliyor mu, soyup dilimleyerek atsak falan?

Ya da siz ne tavsiye edersiniz?

Oruvar?

biz yaptık onu bir ara, oluyor ama çok fazla posa çıkıyor, temizlemesi dert. ama ikisini birden düzgün yapan var mı diye hiç bakmadık.

  • kobuzchu kiz  (27.03.14 08:54:05)
ben de yapmıştım o şeyi. ondan sonra elimi sürmedim katı meyve sıkacağına. temizlemesi çok sıkıntı.. mutfağın köşesinde öylece duruyor.. :p

  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (27.03.14 08:56:10)
yani teorik olarak mumkun ama ugrastigina deymiyor, ben olsam tercih etmem mi diyorsunuz?

  • nicki martin  (27.03.14 08:58:56)
yumuşak meyve sıkarsanız (çilek, kivi, ananas, portakal greyfurt vs gibi) 2 en fazla 3. kullanıştan sonra motorunu elinize alırsınız. kesinlikle olmaz.

bunlar için en kötü plastik limon sıkacağı alın bir zahmet.

2 makina pert etmiş adam konuşuyor.
  • yimirta  (27.03.14 09:21:30)
ben hep yapıyorum. kabuğunu soyup atıyorum. temizleme açısından pek de fark görmedim elmadan açıkçası. belki de benim kullandığım makine ile ilgilidir. şunu kullanıyorum ben: www.philips.com.tr

not: dilimlemeye gerek yok. soy bütün at.
  • pokerface  (27.03.14 09:21:58 ~ 10:11:10)
seni bile sıkar yahu:)
phılıps in var bende katı meyve sıkacagı. herşeyi sıkıyo.denedim. havuçtan kavuna kadar herşey.

  • indescribable  (27.03.14 09:47:07)
Sıkar tabi ama çok posası çıkıyor ve yıkaması çok zor oluyor. Bi de elma gibi armut gibi çekirdekli meyvelerin çekirdek tadları acılaştırıyor meyve suyunu. En ideali havuç suyu, onu da içmeyi ver:)

  • elma salyangozu  (27.03.14 10:10:37)