insanların hareketleri

insanların hareketlerini irdeleyen bi dizi,kitap tavsiyesi istiyorum. lie to me yi izledim, orada sürekli mikro ifadelere bakıyolar. ben daha çok insanlar günlük yaşamlarından tutunda , ayrılık acısı çeken, insanların hareketlerindeki anlamları istiyorum. bunu bilime dayandırmalı tabiki. var mı böyle bişey.

Bir milyon tane Beden Dili kitabı var. Yabancı bir adam vardı, (aradım buldum, Joe Navarro imiş) onunkini öneriyorlar. Ben okumadım ama arkadaştan duydum.

  • aychovsky  (26.03.14 23:16:37)
Çoğu insanda built-in beden dili okuma yeteneği var zaten başka türlü hayatta kalamazdık. Kimisi "elektrik aldım" "çok soğuksun" "içimden bir ses bunda bir şey var diyor" şeklinde ifader eder aslında bunlar beden dili okumak ve feromonlarla alakalı.

  • Beckwith  (26.03.14 23:30:12)
tam böyle ağır bilimsel değil tabii ki ama sex&the city'de, umduğumdan çok daha başarılı analizler vardı insan ilişkilerine dair.

kitap ise kesinlikle incognito. geçen gün bi arkadaşın tavsiyesiyle aldım. inanılmaz gidiyo.
  • demesi kolay tabii  (26.03.14 23:33:30)