ton balığı

türkiye marketlerinde karşılaştığımız konserve ton balıklarının kalitesi 3 aşağı 5 yukarı aynı mı yoksa şunu ağzınıza bile almayın denecek kalitesizlikte olanları var mı? yağlı-light ve kıymık, bütün parçalı olması dışında pek fark göremiyorum ben. hemen her markanınki de aynı lezzette gibi geliyor. bu işe de hile hurda karıştıran varsa bir adım öne çıkarılsın isterim.

ben genelde salataya veya makarnaya koymak icin aliyorum, turkiye'yi birak dunyanin her yerinde ayni neredeyse tatlari :)

hile hurdasi yoktur bence.
  • fakyoras  (26.03.14 12:52:30 ~ 12:53:36)
valla aşağı yukarı aynı tabii zaten birçok marka dardanele fason üretim yaptırtıyor da, şu bim'dekiler beni biraz bozuyor nedense.

  • sanal hayvan  (26.03.14 13:10:02)
iki ay önce bimden aldığımın tadı hala ağzıma geliyor bazen. ikili pakedin birini yedim, diğeri hala duruyor öyle. ton balığından soğudum.

  • john lee hooker  (26.03.14 13:14:25)
en düşük fiyatlı olarak geçenlerde ülker kalbim aldım. hiçbir farkı yoktu dardanelden. alaaddini de yedim. al birini vur ötekine ya ton balığı işte.

  • kablelvuku  (26.03.14 13:21:05)
zeytin yağlı almaya çalışıyorum oldukça. ötekinin tadı kötü geliyor.

  • inheritance  (26.03.14 13:22:31)
bazılarında ağzıma kan tadı gibi bir tat geliyor.
eve alacaksam suda olan dardanellerden alıyorum.

  • kayranin kedisi  (26.03.14 15:09:03)
hehe tam da ekmek arası ton balığı yerken gördüm duyuruyu. bana da aynı gibi geliyor valla, belki bazıları biraz daha yağlı oluyor ama çok bi fark yok kesinlikle.

  • xenophobe  (26.03.14 16:52:27)
ben bütün dilim olanlardan almaya çalışıyom.
o böyle minnak minnak olanlara sanki balığın götünü başını koymuşlar gibi hissediyom nedense.

  • mutevazi  (26.03.14 17:04:38)