tez için kaynak önerisi

"oy verme davranışında/ seçmen davranışında etkili olan psikolojik faktörler"

bunun üzerine yoğunlaşan siyaset psikolojisi kitapları yahut kaynaklar arıyorum.

siyasal ilgi, siyasal etkinlik dışında daha da genişletmek adına yeni faktörlere ihtiyaç var.

dün sordum cevap alamadım, bi yardımcı olun pls

doğrudan bu konuda çalışmış birisi olmadıkça sağlıklı cevaplar alamayabilirsin. ben de %100 cevaplayamam bunu ama zamanında siyaset psikolojisi dersi alan birisi olarak biraz kaynak tavsiyesi ve tiyo vereyim.

İlk önce Türkçe doğrudan pek kaynak bulabilecğeini sanmıyorum, dolaylı olarak birşeyler yakalayabilirsin. şu Türkçe kaynaklara bir bak, kaynakçaları da bakış açını genişletebilir diye düşünüyorum: Politik Psikoloji - Abdülkadir Çevik,
Siyaset Psikolojisi - Türker Alkan,
Türkiye'de seçmen davranışı : önceki kırılmalar ve 2002 seçimi - Ali Eşref Turan,
Seçmen davranışı ve siyasi partiler - Ömer Çaha
Politik Psikoloji Notları - Serol Teber
Toplumbilim boyutuyla siyasal katılım : siyasal katılım, siyasal güven, siyasal tıkanıklık, oy verme davranışı - Nevzat Güldiken

Bu tez için kanımca Türkçe kaynaklardan öte yabancı kaynaklara ihtiyacın olacak. Umarım İngilizcen vardır ve Political philosophy - Richard G. Stevens gibi isimlerin bu konudaki temel çalışmalarına ulaşabilirsin.

düzgün alternatifler içeren anahtar kelimelerle Türkçe ve yabancı tez ve makale taraman da baya kaynak sağlayacaktır diye düşünüyorum.
  • candanag  (25.03.14 09:33:56 ~ 09:34:22)