bikac soru

1- koşarken ağzımıza neden küflü demir tadi gelir?
2- tanisciler servisten önce neden ellerine aldıkları topları kontrol edip birini geri atıyor ki? Toplar tabi ki standart ama,neden oyle bisey yapma ihtiyaci hissederler?

1- normal durumlarda gelmemesi lazım. ağzına gelen kan tadı akciğerde kümüle olan kanın mukusla beraber ağza gelmesinden dolayı olabilir. bunun sebebi yüksek efor sarfettiğin sporlar yaptığında kalbin gerektiği çalışma hızına çıkamaması olabilir. eğer son ventrikülün kalpten vüduda gönderiği kan, sağ ventrikülün akciğere gönderdiği kandan az ise akciğerlerde kan kümülasyonu görülebilir. kendini daha az zorlarsan herşeyin düzeldiğini göreceksin.

not:doktor değilim ve bu da benim tıbbi fikir ve tavsiyem değildir.
  • bubezleeb  (25.03.14 04:33:29)
2- toplardan bazıları sönük olabiliyor, imalat hatası yani, o top hakeme gönderilir, oyun dışı kalır. bir de; toplar yeni açıldığında olmasa da birkaç oyun sonra biraz yıpranırlar, oyuncu da en sert, sağlam olanı hangisiyse onunla servis atmak ister haliyle, bu sebepten yumuşak bulduklarını geri gönderirler.

  • tiny penny  (25.03.14 15:39:39)