Bedelli askerlik bedeli

Bedelli askerlik yapanlar ne kadar ödüyor?

çok emin değilim ama 99 depremeni takip eden süreçte bu bedel 10-12 milyar civarı birşeydi o zamanın parasıyla.

  • biz ikimiz drink sonra dodu  (28.05.09 00:25:11)
yazın dayım yurtdışından gelip yapmıştı, 5000 euro civarıydı sanırsam.

  • etna  (28.05.09 00:53:11)
7500 USD...

  • benim de soyleyeceklerim var  (28.05.09 01:07:23)
bir şey merak ettim, türkiyede yaşıyoruz, türk insanının askerliğinden bahsediyoruz. ama dolarla ödeme yapılarak hallediliyo olay.

bana mı abuk geldi?
  • vital  (28.05.09 02:16:12)
yurtdışında 3 yıl çalışan biri bu hakka kavuştuğuna göre dolar ya da euro üzerinden istemeleri normal. normal olmasa bile böyle bir kılıfı vardır tahminimce.

  • electropie  (28.05.09 02:30:07 ~ 02:30:32)
@electropie & @vital

sonuçta yurtdışındaki türk vatandaşları için yapılan bir olay, euro veya dolar olarak ödenmesi gayet normal. Yani bişeylerin kılıfı olduğunu pek sanmıyorum. Ama size de hak veriyorum, son 5 yılda o kadar yıpratıldı ki tsk, yaptıkları herşeyin altında abukluk aramak prim yapar oldu.
  • torque  (28.05.09 03:01:01)
torque, abukluk aramak gibi bir düşüncem yoktu aslında. sadece biraz yadırgadım...

bedelli askerlikten ne şartlar altında nasıl yararlanıldığını da pek bilmiyorum.
bir kılıfı falan olmak zorunda değil bunun benim nezdimde. adamın kafasına eser yapar, mümkündür.

herhangi bir itham, karalama falan yoktur. tuhaf yerlerden algılamayınız lafları lütfen.
  • vital  (28.05.09 04:01:29)
Bedelli askerlikten kastınız dövizli askerlik hizmeti ise 5112 euro ödeniyor. Ya da bulunulan ülkeye göre o yıl için hesaplanmış dengi. (bkz: #14627399)

  • 386 dx  (28.05.09 11:43:24)