Türkiye'de hintli neden yok?

Zaten bir onlar eksikti dediğinizi duyar gibiyim, bu adamlar istila etmiş la Avrupayı Milano'dan Londra'ya. Türkiye'de niye yoklar? valla ellerinden her iş geliyor dilenciliken, cepçiliğe, apaçilikten, barzoluğa. Bence kürt lobisi izin vermiyor, sizin görüşünüz?

bizim üst katta var bi tane hintli amca.

  • mattiadestro  (23.03.14 21:49:45)
Çok saçma bir soru, ırkçılığın ne gereği var şimdi?

Ayrıca Londra'da olmaları gayet normal, tıpkı Kıbrıs'lılar gibi malum eski koloni.

Ayrıca Türkiye'ye gelip n'apsınlar Türkiye'deki insanlar kendi karınlarını zor doyuruyorlar hintliler nasıl para - aş bulsun?
  • miljena  (23.03.14 21:50:40)
ben varım bi kere :P
biz avrupa kadar zengin değiliz, ingilizce bilmekle olmuyor burda, inşaat ya da tarım işçisi lazım bize daha çok bunlardan olabilir.

  • niye ama  (23.03.14 21:51:07)
o dalga geötiğin hintliler bugün major yazılım firmalarında ortalığın ..na koyuyorllar.

  • mayeskuel  (23.03.14 22:04:22)
bi kere pek ortaklaşacağımız bişymiz yok.
bildiğim kadarıyla tarihte doğru dürüst bi temasımız yok.
kendinden pay da biçebilrisn, ülkeden bi yere gidecek olsan ve seçme şansın olsa:
- ya en rahat edeceğin yeri seçersin
- ilkinin ihtimali pek yoksa kültürel olarak yakın olabileceğin/yabancılık çekmeyeceğin/hemşehrilerine rastlayabileceğin bi yeri seçersin

değil mi?

onlarla bizim aramızda bu şartlraı pek sağlamıyoruz karşılıklı olarak.
  • dafaiss  (23.03.14 23:03:05)
IT sektörümüz onların geleceği kadar gelişmiş değil.

  • armagan  (23.03.14 23:07:55)
sadece Avrupa'yı mı?
bizim şirkette 100 kişiysek, bunun 50'si Hintli. geçen bi email geldi bana. CC'de sekiz kişi vardı. Sekizi de Hintli!

Adobe şirketini bildin ni? pdf filan diyosun ya, onu yapan şirket işte. Güncelleme indirdim ve credits bölümüne baktım. Mühendislere şöyle bi baktım. 97 filan mühendis saydım, bunun 50 ya da 60'ı Hintliydi.

Sanırım ermanen'in patronu da Hintli.

Zaten Kuzey Amerika'ya geliyosan, patronun büyük bi ihtimalle, ya Hintli olacak, ya da Çinni...

Türkiye'deki mama yeterince cazip değildir Hintli için. O yüzden gelmiyordur. Ya da henüz Hintli akımı başlamamıştır.

Hindistan şu anda dünyanın 3. büyük ekonomisi. Sen 15-17. gibi bişeysin. Yurtdışına gidebilecek parayı denkleştirebilen Hintli sana niye gelsin? Hindistan 2050'de 7 kat büyüyecek, sen 4 kat büyüyecen. Trendin de iy diil. Yeterince cazip diilsin. Ayrıca Hintlinin en büyük silahı, IT, matematik ve İngilizce. Senin ülkende, IT, matematik ve İngilizcesi iyi olannarın durumu ne?
  • compadrito  (23.03.14 23:09:33)
Compadrito haklı. Herifler IT'den inanılmaz yürüdüler, dünyanın dört bir yerinde hintli mühendisler çalışıyor. Özellikle IT ve elektronikte çok güçlüler, dediklerine ben de farklı firmalarda / yerlerde bizzat şahit oldum.

TR ucuz işçilik yapmak için fazla ucuz ve uzak, mesela bi Dubai'ye gitse çok daha fazla para kazanır. E kalifiye eleman için de çok gereksiz bi ülke, malum sebepler. O yüzden gelmemeleri mantıklı.
  • roket adam  (23.03.14 23:30:56)
roket'e ilaveten, şunu da iddia ediyim:

geçennerde şöyle düşündüm: ulan bu Hintliler 1 günlük genel greve gitse ne olur?

Dow Jones endeksi dalışa geçer, yangınlar çıkar, uçaklar düşer, patlamalar olur gibi kıyamet senaryoları belirdi gözümde...

Herşey ellerinde olm! Herşey!!!
  • compadrito  (23.03.14 23:46:14)
IT'yi ilk ben dedim bana da katılın. Bana da +1 yapın :(

  • armagan  (23.03.14 23:48:25)
armagan + 3

  • compadrito  (23.03.14 23:52:38)
Armağan çok haklı

  • roket adam  (23.03.14 23:56:46)
sormayın adamlar çok kalifiye, çok zeki pardon ama verdiğiniz örnekler tüm türk erkekleri de Kıvanç Tatlıtuğ gibidir genellemesi gibi bir şey. Adamlar 2 milyar zaten elbette azınlık kaymak tabaka var. Ben lafa değil cüzdanı korumaya bakarım:)

  • neverletyougodown  (24.03.14 06:02:14)
armağan haklı ((:
turkiyeye gelse gelse panjabi mc gelir
www.youtube.com
  • lucifer morning star  (24.03.14 06:31:04)
Değişik boyutlarda değişik cevaplar var.

IT konusu armağan ve diğerleri +1 (biz yetmiyoruz onlara)

Dilencilik cepçilik barzoluk(anlamını bilmiyorum, iyi bir şey olmasa gerek) yapmak için de binlerce rupi verip buraya gelemezler değil mi?

Ayrıca biz,
tercihimizi pakistan'dan yana yaptık
inek eti tüketiyoruz
onların putlarını bastonla deviren bir ümmetiz, ve onlar bunu unutmuyorlar.

Hindistan bizim için "diğer" kategorisinde işaretlenen bir ülke. Resmi işlemlerin çoğunda listede adının geçtiğini sanmıyorum.
Örneğin nikah işlemlerinde geçmiyor, "diğer" işaretleniyor.

@compadrito, tıp konusunda da çok ilerlediler, biliyorsunuzdur.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (24.03.14 07:19:22 ~ 07:23:26)
Ee genelde sömürge ülkelerin vatandaşları dolanıyor bizim ülkede fakirin ne işi var, Suriye'de de savaş vardı kapıları açtık çatala kadar, hindistan pakistan savaşı çıkarsa belki :)

  • redeath  (24.03.14 07:30:54)