Ygs puanimi kaca cekebilirim?

Sinav aninda dikkatimi toplayamadim ve normalde 35 civari yaptigim matematikten 12 bosum var. 23-25 gelecek betim muhtemelen. Tm ciyim, turkcem cok iyiydi 36-38 arasi gelir rahat. sosyal 32 civari. Tahmini kac bine girerim ygs5 den?

2012 ygs de 38 tr 28 mat 30 civari sanirim sosyalle 32 bindeydim ama fen de cozmustum 32 mi ne fenim vardi. Bu sinavi goz onunde bulundurarak 45-50 bin gelecegini tahmin ediyorum, belki de umudediyorum. Sizce kac gelir? Ve lys de 11bin e cekme ihtimalim var mi? Yoksa birakacagim artik calismayi.

eşit ağrlık da evet de çok rahata emin misin? lys de çok yükseğe çekenler var biliyorum ancak 23 matematik neti de çok abartı düşük sanki

  • Mamutabi  (23.03.14 14:52:01)
ben 2010 ygs ve lys'lere girdim. sonraki yılları takip etmedim. ilk ygs-lys cilerdenim yani.

ygs
türkçe 33
matematik 39
fen 32
sosyal 29

lys
mat 45
geometri 19

fizik 19
kimya 29
biyoloji 16

dil hariç diğer lyslere de girdim ama tam netimi bilmiyorum onlarda ama
ygsde 20000 iken(fen ile alakalı kısım)
lys de 26500 e gerilemiştim

lys eşit ağırlıkta artık ne yapmışım bilmesem de 11000 olmuştum.
şunu da belirteyim lise sonda tek yaprak lys sözeli çözmedim
sadece ygs ile alakalı test çözdüm ki o da çok azdı.

sen moralini bozmadan lys çalışmana devam et. çünkü ygs den ziyade esas belirleyici kısım lys.
  • bluesbass  (23.03.14 14:55:52)
YGS5: 369.198

369 puanla 45-50bin civari diyorlar internette.

not: bogazici felsefeye giren arkadasim 2010'da 36 binden 3bine mi ne cekmisti. [felsefeye girmesine yetecek kadardi, net hatirlamiyorum] 11bin cok yapilabilir.

gecmis olsun.
  • fakyoras  (23.03.14 15:00:51 ~ 15:02:14)
Buradan hesaplayabilirsin

www.parlakbirgelecek.com
  • jesters cap  (23.03.14 15:02:19)
biliyorum lys nin çok önemli olduğunu ben de 2012 de girdiğimde mf de 30 binden 48 bine düşmüştüm. ancak şöyle bir şey var şimdi bir tercih yapmam lazım, iü kimya mühnedislği 2. sınıfta okuyorum halihazırda eğer çok umutsuzsa netlerim okula ağırlık vereceğim çünkü derslerin çoğundan kalmak üzereyim, umudum varsa okulu tamamen salıp deli gibi lys kasacağım. bu yüzden emin olamıyorum.

  • Mamutabi  (23.03.14 15:04:29)
ben buyuk bir sanssizlik oturu 6 binden 42 bine dusmustum lys ile :) ygs'nin ustune ne kadar koyarsan kar.

okulu da boslama ama, kalma derslerden yedek planin o olur.
  • fakyoras  (23.03.14 15:19:10)