7-8 Bin Tl ile Amerikaya gidebilirmiyim ?

Arkadaşlar üniversite mezunuyum 26 yaşındayım biraz para biriktirdim hayatımın bir kısmını los anglesta yaşamak istiyorum ne yapabılecegımı ve ne istediğimi bilmiyorum sizce 7-8 bın tl para ile oraya gıdebılırmıyım ( sonrasında kaçak işçi bile olarak yaşamaya razıyım ) teşekkurler

hacı arkadaşım gitti aynı tutarla 2 ay falan iş bulamadı. sonra parası bitti falan durumlar karışık. kalacak yer ve iş ayarlamadan öyle taksim'e gidermiş gibi amerika'ya gidilmez.

  • lengerius  (23.03.14 13:31:43)
ev mev hazır değilse yetmez. kiralar çok ucuk orda. 7-8 tl 3000 dolar desek 2 hafta anca dayanırsın...

  • false pretension  (23.03.14 13:31:49)
abı sokaklarda yaşarız bı sure yaz gelıo havalar ısındı :D

  • darkknight  (23.03.14 13:32:46)
los angeles'ta sadece bir odanın kirası bile 700-800 dolardan başlıyor.
çalışmak için arabaya ihtiyacın olacak, yoksa zor.
zaten iş bulmak da kolay değil, işsizlik yüksek.
cevap olarak, gidersin ama beş parasız olarak dönersin kısa süre sonra, hatta dönmek isteyip dönüş parası bulamayan insanlar gördüm.
hiç kolay değil inan bana.
  • innerbliss  (23.03.14 13:37:56)
iyi de alıyorlar mı ? gidebiliyor musun? bildiğim kadarıyla cebinde paranın olması yeteri değil?

  • Manas  (23.03.14 13:51:12)
Gezip geleceksen ok. Yaşayamazsın. İş bulman zaten imkan dahilinde değil. Kaçak işçi diyorsun da nerede duş alacaksın nerede tuvalete gireceksin? Hasta olsan ne yapacaksın peki? Yediğinden zehirlensen acilde serum bile bağlatamazsın. Ne turistsin ne işçi. Sigortan yoksa hastane masrafları zaten astronomik. 8bin tl gidip 1-2 hafta gezilir geri gelinir. Öyle yapsan zaten hevesini alacaksın bence.

  • Beckwith  (23.03.14 14:15:02 ~ 14:16:13)
Sen los Angeles i boş ver, İstanbul da kaçak yaşayan Suriyeli, Afrikalı işçilerin nasıl rezil koşullarda 5-10 kişilik rezil ortamlarda yaşadıklarını görmüyor musun? Hayat filmlerdeki gibi değil, bavulu alıp Amerika ya gidip milyarder olabilirsin ama çok çok küçük bir ihtimal, çalışma izni ve işleri olan göçmenler bile çok sürünüyor, aile arkadaş ve para olmadan niteliksiz bir insanının gidip orada başarılı olması çok zor, göçmenler için çok sıkı tedbirler var

  • mea maxima culpa  (23.03.14 15:20:48)
gürcistana git. hiç olmadı minibüsle artvine dönersin.

  • brkylmz  (23.03.14 15:24:29)
Facebook tan bir arkadaş, kadın içinden atıldı. Senelerdir Call Center karda filan çalışmış tecrübeli Amerikalı bir kadın, 40 yaşında, aylarca iş aradı bulamadı, kirasını ödeyemeyince kadını evinde attılar sonunda

2 tane yetişkin çocuğu var, eşyalarını bir depoya koyup kızının evine sığındı, kadın bir türlü iş bulamayınca ne arabasına benzin alabiliyor, ne bozuk arabasının tamir ettirebiliyor

şu an tekrar iş arıyor, ancak hala çok umutsuz, bir ev adresi olmayan ve arabası çalışmayan bir insan nasıl iş bulacak, bulamıyorum diye ağlıyor durmadan

bu kadın Amerikan vatandaşı, 2 çocuğu ve arkadaşları var, yıllardır bir işi vardı, şimdi işsiz kalınca kaç aydır rezil oldu

bu hikayeyi iyi düşün. Senin paran yok, arkadaşın, işin ve araban yok, Amerika ile ilgili bilgin deneyimin filmlerle sınırlı

senin Amerika da başarılı olman piyangodan ikramiye çıkması gibi bir şey olur ve ancak süründükten sonra
  • mea maxima culpa  (23.03.14 15:29:30)
orda ev ve iş bularak gitmen şart. en azından kaçak işçi çalıştıran yerlere bi bak, çok fazla hispanik var illa ki bulursun. ama birileriyle konuş yani. parasını verdiğim work and travel şirketi danışmanı bile bana nerede çalışacağımı söylerken lütufta bulunur gibi yapmıştı. insanlar göt.

  • blossom  (23.03.14 15:50:47)