doğru mu bu?

ölen insanlar bir süre daha görürler diye bişey duydum. doğru mu?

evinden 7 gün gitmez derler bizde.

  • kerbeee  (22.03.14 23:51:28)
kerbee, yok ruhani anlamda değil, görme yetisi, öldükten sonra birkaç saat devam edermiş. sonra bitermiş.

  • rock n roll  (22.03.14 23:52:50)
Beyin bilgiyi işlemedikten sonra görsen ne işe yarayacak ki? Buna en yakın şey Kafa vücuttan tek darbeyle hızlı bir şekilde ayrılırsa 1 saniye kadar görüp duyabiliyorsun.

  • Beckwith  (22.03.14 23:54:22 ~ 23:56:02)
benim bildiğim o görme değil işitme duyusu.
www.thenakedscientists.com

  • whoosie  (22.03.14 23:54:27)
değil.

  • icim urperiyor  (22.03.14 23:54:40)
çin işkencelerinden birinde kafayı kesip kızdırılmış metal bir şeye koyunca kafadaki kan dolaşımı devam edip insan bedenin kafadan ayrılmış halini birkaç saniye de olsa görüp algılayabilirmiş gibi bir şey okumuştum.

  • armagan  (22.03.14 23:54:49)
- ölen insan erkekse ereksiyon oluyor
- ölen insan altına sıçıyor

  • Sskywalkeremre  (22.03.14 23:56:11)
bahsettiğin şey şu; işkence yöntemi olarak bilinen bi yöntem. adamın yanında kızgın bir sac bekletilir. akabinde çok hızlı şekilde kafası kesilip kızgın saca bastırılır. sıcaklığın etkisiyle birkaç saniye daha dolaşan kan kendi gövdesini görmesini sağlar.

doğru mu değil mi bilmiyorum ama bahsettiğin şey bu şekilde anlatılır. bilen varsa açıklasın.
  • icim urperiyor  (22.03.14 23:56:21)
fringede de yapıyorlardı böyle birşey de mi, walter ölüye bağlanıp mı görüyordu neydi?

  • kerbeee  (22.03.14 23:58:01)
tırnakları ve saçları da uzamaya devam eder derler, o doğru mu peki, bunu da açıklayın. batuhanolabilir korkma sen :)

  • rock n roll  (23.03.14 00:01:29)
boyu da uzuyor.

  • expressive  (23.03.14 00:05:17)
evet tırnaklar ve saçlar bi süre daha uzamaya devam eder.

  • in vino veritas  (23.03.14 00:05:41)
görmek, duymak, koklamak ya da her ne olursa olsun hiçbir işlevin organı beyin fonksiyonları tamamen durduğu sürece işlevini yerine getiremez ki. tek başlarına bir şey ifade etmediklerinden göz organı birkaç saat boyunca işleyişini sürdürebilecek kalitede kalsa dahi beyne sinyal gönderemediğinden ona görmek denmez.

yalnızca kafa kopmasında değil, her türlü ölümde birkaç saniye boyunca olan biten algılanabilir, kan dolaşımı vs. ölümün salisesinde kesilebilen bir şey değil çünkü.

tırnak ve saç uzaması, ölünün götünden bok çıkması (sıçması demiyorum bak, kişinin eylemi değil bu) falan da beyin fonksiyonlarıyla alakalı değil zaten.
  • blodeuwedd  (23.03.14 00:06:01)
of elektrikler de gidip geliyo yok öyle şeyler korkutmayın:( direkt ölüp organizma oluyolar işte. bitti.

  • mula  (23.03.14 00:06:59)
takma kafana çokta ya, en nihayetinde böcüklere yemek oluyorsun ham yapıyorlar seni ve ekolojik sisteme karışıp gidiyorsun ve ağırlığından 21 gram eksiliyor öldüğün anda...

  • Sskywalkeremre  (23.03.14 00:08:27)
lazarus refleksi
www.youtube.com

  • Sskywalkeremre  (23.03.14 00:15:32)