Gözlük Seçimi

Dün gittiğim göz doktoru gözlük yazdı bana ve devamlı takıcaksın dedi.Bende bugün-yarın gözlük alıcam ama nasıl bi gözlük alsam da beni iyice itici yapmasa.Şekli şemali çerçevesi rengi nasıl olursa güzel olur sizce...

p.s: tipim, yüz şeklim cem davran'a çok benziyor.

eğer opsiyonun varsa lens tavsiye ederim. numara ilerlemesini oldukça durduruyor.

  • whoosie  (27.05.09 10:46:26)
@whoosie lens çok teferruat istiyor.ben fazla uğraşmayayım diyorum.

  • Carlito Brigante  (27.05.09 11:05:09)
çerçevesiz ya da sadece üstten çerçeveli.
www.efeoptik.com.tr
image2.sahibinden.com
  • aithra  (27.05.09 11:06:13)
ya insanlar korkmasın lensten artık:)
em,n ol gözlüklerin yağmurda ıslanırken, istediğin güneş gözlüğünü takamazken, numaran yükselip dururken ya da makarna süzerken camların buğulandığında anlayacaksın ne dediğimi.

  • whoosie  (27.05.09 11:16:58)
lense alışmanız biraz zaman alabilir ama lens daha iyi bence.gozlugun camı kirlenir cıkardıgınız yerde bulamazsınız bilmem ne.gozlugun işi daha fazla.ha illa da gozluk diyosanız boyle dikdortgen seklinde cercevesiz gozluk iyi gider bu yuz sekline

  • voodoo 007  (27.05.09 11:24:58)
yaşınız gençse çok klasik bir model yerine, şöyle bir modelin, yüzünüze en uygun şeklini seçebilirsiniz;

www.smartbuyglasses.ca&G/special_deal_image/special_deal.png/special_deal/0/water_image_pos/1/m/D&G_DD1116_5O1
  • pinking of you  (27.05.09 12:04:41)
@pinking of you yaş 25

  • Carlito Brigante  (27.05.09 12:10:45)
bu konuda uzman sayılırım.çok nerd gözükmek istemiyosan kalın ve siyah çerveli gözlük tavsiye etmem bizzat kullanıyorum ama 6 yaşımdan beri alışkanlık olmuş ben de bırakamıyorum neyse siyah ve ince kemik olabilir,gri,mavi ince kemik.yarım ince kemik gibi.renk tercihleri de siyah, mavi ,gri, beyaz ama kesinlikle tek renk olanlar tercih edilmeli.çerçevesiz gözlüklere ayrıca kılım

  • zombikanı  (27.05.09 12:17:18)
gözlük kullanımda yeni olduğundan çerçevesiz gözlük tavsiye etmem birleşim yerlerinden kısa zamanda tecrübesiz darbelere dayanamıyarak kırala biliyor tavsiyem sadece üstten ince çerceveli sapları kalın olan siyah renk gözlük iyi olur.

lens işi titizlik, bakım, dikkat isteyen bir şey gözlerinizin mikrop kapması çok daha kolay oluyor.
  • cellar  (27.05.09 14:33:04 ~ 14:43:34)
bu duyuruya cevap yazmıştım neden silindi anlam veremedim ama yeniden yazayım.
gözlükçüler zaten sizin yüzünüze ne tür iyi gider biliyor ve once modelin arasından bulup çıkarıyor.. onların da tavsiyesiniz yabana atmayın. bence ilk gözlük deneyiminiz olacağı için kemik almayın. narin oluyorlar. çabuk çatlar, kırılır vs.

(yine mi olmadı yoksa?)
  • girl in a coma  (27.05.09 16:35:29 ~ 16:36:24)
@girl in a coma bence oldu, güzel oldu :)

  • Carlito Brigante  (27.05.09 16:53:58)