kindle almaca

bir kaç sorum var, işi bilenler cevaplarsa sevinirim.
1) kindle 4, touch ve paperwhite; alacak olsanız hangisini alırsınız? diğerlerinden farkı/üstünlüğü nedir?
2) kindle paperwhite ikinci el piyasası ne alemdedir? 300 lira çok mu mesela?
3) bol bol kitap ve pdf okunmak için alınacak, calibre ile sıkıntı olmadan bunları çevirmek ve okumak mümkün mü?
4) kindle fiyatına şu ürün var bak daha güzel diyebileceğiniz bir e-book var mı?

1) Paperwhite alırdım; çok büyük bir fark yok ama paperwhite hem daha iyi çözünürlüğe sahip hem de arkadan aydınlatması nedeniyle daha kullanışlı. (Papaerwhite 2 almalı tabi)

2) 300 lira çok ben n11'den hediye çeki falanla birlikte reklamlı modelinin 0 ını aşağı yukarı o paraya almıştım; şimdi baktım 360 lira.

3) PDF sıkıntı, bunları Calibre ile diğer formatlara çevirebilirsiniz ama hali mulis mobi'nin tadını vermiyor; sağı solu biraz kayıyor. Tabi Türkçe kitapların e-kitap versiyonlarının olmaması olanların da mal gibi PDF olarak satılması ayrı bir eksiklik.

4) Bence yok, Kindle bana göre fiyat performans oranı en iyisi.
  • salihdt  (20.03.14 22:01:42)
ben de kindle almayı planlıyorum,
bu pdflerin calibre ile formatlarını çevirdikten sonra sorunlar devam ediyor mu salihdt?

bu arada
onedrive.live.com
disk.yandex.com.tr

seytan ayrintida gizlidir isimli ekşisözlük yazarının entrysinde gördüm bu iki linki. güzel kaynak. bir sürü mobi.
  • aberforth x  (20.03.14 22:14:21)
Calibre gerçekten güzel bir uygulama olsa da PDF'leri süper bir şekilde çeviremiyor. Orijinal mobi kullanırken içindekiler bölümünü göüyor, sayfa numaralarını takip edebiliyor, mesela bölüm sonuna ortalama kaç dakika kaldığını falan görebiliyorsunuz. Ama pdf'ten çevirilerde bunlar ya olmuyor ya da sağlıklı çalışmıyor. Hadi bunlar çok elzem şeyler değiller, sonuçta aslolan kitabı okumak ama bazı PDF'lerde baya baya sorun oluyor, özellikle kitabın OCR yazılımıyla taranması ile oluşturulmuş olanlarda örneğin normalde PDF versiyonunda satır sonunda kelime - işaretiyle kesilip yeni satırdan devam ediliyor ya, kindle'da bu ekranın ortasına falan denk gelebiliyor mesela. Nihayetinde öyle "Bu ne ya okunmaz bu" denilecek şeylerle çok nadir karşılaşılıyor ama karşılaşılıyor sonuçta.

  • salihdt  (20.03.14 22:20:34)
bak bi de bu gelecekmis.

techcrunch.com
  • portmanto  (21.03.14 12:19:24)