Yahudiler kendileriyle acayip dalga gecerken aynisini

muslumanlarin hristiyanlarin yaptigini neredeyse hic gormedim. Neden sizce? Bana mi denk gelmis? Acayip tasak geciyorlar kendileriyle facebookta bir kac kisiden goruyorum surekli, hollywood da oyle.. Hollywood da kendilerini cokca ovuyorlar ayni zamanda ama tasak gecmesini de biliyorlar. Hristiyanlar icinde irlandali-katoliklerde de ayni durum var sanki.
Gerci bunlar dinlerini yasayan tipler degil genelde oyle buyutulmusler sadece.

Tamamen bana mi denk geliyor yoksa var mi boyle bir sey? Cok absurd bir genelleme oldu sanirsam

Müslüman ve hristiyanlarda diaspora kafası, azınlık psikolojisi olmadığı için olabilir.
bi de hani adamların dini zaten misyonlerlik filan içermiyor, doğarken yahudisin veya değilsin. sonradan dini yaşamamayı tercih etmek de ayrı ama zaten büyürken de kimseye dini anlatma övmek vs. şeklinde büyütülmüyorsun.
e bi de malum, azınlıklar ama maşallah her yerdeler...
  • niye ama  (20.03.14 18:16:00)
bence aksine hıristiyanlar daha bi rahat. yahudilerin "yobaz"ları çok yobaz. ama büyük bir kısmı da ateist zaten. onlardır rahat olanları. (ateist yahudi diye bir şey var. nedir nedendir bilmiyorum!)
ayrıca katolikler de pek rahat sayılmaz. muhtemelen mezhep farkı nednei ile bazı hırst. daha rahat görünüyor.

robin williams broadway live'da bir sahne var. müslimanlara "çakıyor" çakıyor. sonra hıristiyanlardan bahsediyor bişi için. çakarak yine. seyrici "ahh ooo" falan diyor. robin de bu duruma sinirllenip "ya ya müslümana çakarken iyidi hıristiyana çakarken aaa ooo mu diyorsunuz ne iki yüzlüsnüz falan diyor.(çok özetledim) yani aslında bizdeki gibi onların da yobaz olmasa da laf edilmesine izin vermeyeni var. izin vereni de.
  • ben smyrna  (20.03.14 18:18:35)
hristiyanlar da yapıyor da müslümanlar pek yapamıyor. çünkü hepimiz ona aşıq.

  • nereye bu gidis  (20.03.14 18:23:48)
@ben smyrna hristiyanlarin yobazi da cok yobaz bence. bizimkilerin fantastik beyanatlari amerika daki cumhuriyetcilerin fantastik beyanatlari yaninda devede cuce kaliyor.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (20.03.14 18:29:05)