[]

Kucuk sirkette daha cok sey mi ogrenilir?

selam,

ileride teknik alanda kendi isini kurmayi dusunen birinin piyasayi, is dunyasini gormesi acisindan falan kucuk sirkette calismasi buyuk sirketlere gore daha cok sey mi katar?

sanki kucuk sirkette is butun acilarindan gozukebilecekmis gibi geliyor. obur taraftan da buyuk sirketlerde de oturmus, isleyen bir sistem gorulebilir.

hangisi daha mantikli? kucuk, buyuk? neden?


tesekkurler

 
İkisi de. Mutlaka büyük şirkette de çalışmak zorundasın ileride işin büyüsün istiyorsan, yoksa bir noktada mutlaka tıkanacaksın (elinde 200 kişinin çalıştığı bir bakkal dükkanı olacak yani).

Büyük şirketten kastım uluslararası devler.

Piyasayı tanımak ve inisiyatif almak için de küçük şirkette çalışmak lazım bir süre.
  • roket adam  (20.03.14 14:13:05) 
kucukte daha fazla inisiyatif aliyorsun, az kisi oldugundan sana kalan isler oluyor zorla ogreniyorsun. buyukte her seyi yapacak adam belli, kendini gram gelistirmene gerek kalmadan robot gibi ayni isleri yapar cikarsin. kucuk yerler beni daha cok gelistirdi her daim. ama büyükte çalışmak da büyük yerlere girmek adına iyi referans oluyor sana.


  • hjarteblod  (20.03.14 14:14:38) 
işi bütün açılardan görmek çok politik ne biliyim kurumsal bi deyiş olmuş. küçük yerde çalışan insan sayısı az olduğundan mecburen çeşit çeşit iş yapmak zorunda kalırsın. o yüzden her işlem hakkında bilgi/deneyim kazanırsın. önce küçük sonra büyük bi yerde çalışıp sonra kendi işini kurmaya çalışmak iyi olabilir.


  • tepedeki psychedelic adam  (20.03.14 14:15:08) 
büyük işler yapan küçük şirket derim.


  • hayal fazlasi  (20.03.14 14:32:55) 
büyük şirkette sistemde ezilirsiniz. size bir iş verirler başka da bir şey öğrenemezsiniz.

inşaat sektöründe küçük diyeceğimiz ama güzel işler yapan bir şirketteyim. kesin hesap, hakediş, teklif, sözleşme, kalite kontrol vs her şeyi gördüm. zaten sorumluluk alınca gerisi geliyor.

yanımızdaki bir arkadaş rahatlık istediği için sektörün en büyük firmalarından birine geçti. ara sıra görüştüğümüzde söylediği şey herkesin kendisine çizilen sınırlar içinde aşırı sıkıcı işler yaptığı. sorumluluk almaya çalıştığında "sen kafana takma" gibi cevaplar aldığını falan söyledi ki ben olsam bir dakika duramam orada.

özet olarak cevabım küçük şirket. kurumsallık çok şey öğretmez.
  • bira sisesi kapagi  (20.03.14 15:17:18) 
Küçükte çok şey öğrenirsin ama hayatın sikilir. Bir dönemlik katlanılacak bir şeydir küçükte çalışmak. Zamanı gelince büyüğe transfer olmak gerekir, kazandığınız acı tecrübeleri rahatlıkla uygulamaya sokarsınız.


  • japon askeri  (20.03.14 17:57:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.