burçlara ne kadar inanıyorsunuz?

şimdi sözlükten baktım: eksisozluk.com
yazan çoğu şey doğru. arkadaşlarımınkilere baktım onlarda da neredeyse hepsinin doğru olduğunu görüyorum.

nasıl oluyo lan bu?

Taşıdığı özelliklere inanıyorum. Şu gün böyle olacak, bu saatte şunlar yaşanacak kısmına inanmıyorum. İkizler kadının neredeyse tüm özelliklerini taşıyorum ben de. Ancak iki yüzlü değiliz biz. :( Yööö. :(

  • dessy  (20.03.14 10:19:09)
ben inanıyorum.
bu sitedekiler inanmazlar ama.
nasıl oldugunu bilmiyorum, elbet bir gün açıklanır.

edit: tabi ki dessy'nin dediği gibi. kişilik özelliklerine etki ettiğine kesinlikle inanıyorum. ama günün şöyle geçecek, şu zaman şu olacak laflarına inanmıyorum.

edit2: zaten yengeç burcu olup da burçlara inanmayan birisi olamaz.
  • dafuq  (20.03.14 10:19:12 ~ 10:20:56)
Ben de inaniyorum. Hali hazirda bi aslan burcunun tum ozelliklerini kanimin son damlasina kadar tasiyorum.

nasil oldugunu bilmiyorum. Astrolojinin gucu adina.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (20.03.14 10:21:26)
zerre inanmam. insanların bu kadar kolay kandırılabilmesi çok ilginç.

  • baldur  (20.03.14 10:25:12)
her burca aşağı yukarı aynı şeyi yazıyorlar çünkü. birine çok duygusaldır diyor, birine gizledikleri bir duygusallıkları vardır diyor, başka birine genelde değildir ama duygusal oldu mu of ne biçim diyor. burç özelliklerinde hiç kesinlik bildiren cümle görmedim şimdiye kadar, okudum da yani. bi şekilde kendini kandırıyorsun bence. inanılırlığı bu yüzden daha fazla. çin burcunu aç bak, kızılderili burcunu falan onlara da inanılır.

  • ilkot  (20.03.14 10:34:48)
Burç fallarına değil (şu gün mutlu olacaksınız, bugün ağlayacaksınız, birisi arkanızdan konuşuyor), doğum haritasına inanıyorum.

  • pandispanya  (20.03.14 10:36:59)
tüm burç özelliklerini bilmem fal da okumam ama ailem keskin bir şekilde akrep ve boğa (akrebim ben de) üstelik koskoca bir sülalem varken bariz bi şekilde bu burçlar fazla ve de o sayılan tipik özelliklere sahipler. insan ister istemez inanıyor :)
misal bi terazi desen, yengeç desen hiç birşeyini bilmem. sadece etrafımda gözlemleyip tasdik ettiğim kadarıyla inanıyorum.

  • niye ama  (20.03.14 10:39:19)
dessy +1

  • oraletarya  (20.03.14 10:42:55)
burçlarla ilgili hiçbir şeye inanmıyorum.

  • nereye bu gidis  (20.03.14 10:47:03)
burç + yükselen burç + ay burcu kombinasyonuna daha çok inanıyorum. doğum haritası denen şey hakikaten enteresan.

dessy+1
  • biliyorum ki ben  (20.03.14 10:58:57)
burçların yani astronominin "inanç" ile bir ilgisi yok.

astronomi bir bilim değil.

ancak astronomi kitabı, peygamberi olan inanılması, iman edilmesi gereken bir şey de değil.

garip ve gizemli bir şey de değil. astroloji ile ilgili çalışmaları, yazılanları siz de biraz araştırırsanız aynı sebep ve sonuçlara kendiniz de varabilirsiniz.

astroloji ile ilgili çalışmaları ara ara takip ediyorum, bir kaç kez doğum haritamla ilgili bir astrolog ile görüştüm. yer yer uygun tavsiyeleri oldu.

astrolojiye bir fal, gelecek tahmini olarak değil de kişiliğimizdeki olumlu, olumsuz yanları görebileceğimiz, eksiklerimizi gösteren bir çalışma alanı olarak bakarsak çok daha sağlıklı olur.

ayrıca astroloji gazete falından ibaret değildir.
  • mea maxima culpa  (20.03.14 11:48:10 ~ 11:48:47)
Bunlar fani hadiseler, okuyup gülümseyin kaderinize...:)

  • gece lampulu  (20.03.14 11:52:10)
zerre kadar inanmıyorum.

  • basond  (20.03.14 11:53:20)
Insanin dogum tarihi saatiyle kisiligi arasinda bir bag olduguna dair TEK bir bilimsel veri dahi yoktur. Tamamen safsatadan ibarettir.

Sorunun haliyle "hayaletlere inaniyor musunuz?" dan farki yoktur. Gerci onlara da inanlar var ya neyse...

"peki burcumun ozellikleri bana nasil tam uyuyor yea" diyenler icin (bkz: barnum etkisi)

Onunuze 12 burcun kisilik haritalari, hangi burca ait oldugu soylenmeden verilse, aralarindan kendi burcunuzu bulamaz sasirirsiniz (ozellikle burc - kisilik ozellikleri ile ilgili yazilari henuz okumadiysaniz). barnum etkisi de boyle calisir.

@mea: demissin ki "burçların yani astronominin "inanç" ile bir ilgisi yok. "

ASTRONOMInin burclar ile bir ilgisi yok. Astronomi bir bilim dalidir, goklerdeki cisimleri inceler. Burclar dedigin sey ASTROLOJIdir. Hic bri bilimsel, gozleme dayali gercekligi ve tutarliligi yoktur. Eski caglardan kalma bir safsatadir.
  • robokot  (20.03.14 12:13:42 ~ 12:15:46)
Tam "zerre kadar inanmıyorum" diyecektim ki basond'un aynı şeyi yazdığını fark ettim. basond+1 olsun. Bir de ayrıntılar için robokot +1

mea "Astronomi bir bilim değildir" demişsin. Astronomi babalar gibi bilimdir. Astoloji tartışmaya açık ama astronominin bilim olması tartışmaya açık değil.
  • aychovsky  (20.03.14 12:17:06 ~ 12:17:59)
Östrojenin yan etkileri.

  • arnold schwarzeneger  (20.03.14 12:33:48)
yoo, bak bize ikiyüzlü diyolaaa :(

  • dessy  (20.03.14 13:08:16 ~ 13:08:28)
inanmam. hangi ay hangi burç oluyor onu bile bilmiyorum.

  • xenophobe  (20.03.14 21:52:04)
KOnuyla ile ilgili bir de bunu paylaşmak istedim
www.milliyet.com.tr

  • aychovsky  (21.03.14 07:34:50)
inanmıyorum, inanan insanları da samimiyetsiz vıcır vıcır plaza canlıları olarak görüyorum.

bence dedikodudan başka konuşacak konu bulamadıkları için burç muhabbeti yapıyorlar.
  • Mackinaw  (21.03.14 07:50:12 ~ 07:52:22)
ikizler burcuyum, özelliklerini taşıyorum. ikizler burcu inandırıyor. kararsızlık, değişkenlik mesela. dışarı çıksam mı, çıkmasam mı diye düşündüm. 500 kere karar değiştirdikten sonra çıkmaya karar verdim, ayakkabılarımı giydim, apartmandan çıkarken vazgeçtim, geri döndüm pijamalarımı giydim oturdum :)

  • rock n roll  (21.03.14 07:57:26)
çok inanmak istemiyorum ama bir doğum haritası gerçeği var.

  • blossom  (21.03.14 08:07:10)