USB Stick aldim 500 Gigabyte, ne FAT ne NTFS Format atamiyom. hangi program lazim?

sual basit.500 GByte bi USB Stick aldim internet uzeri.formatlamam gerek simdi.
ne NTFS ne FAT32 calismiyo... :(

MyComputer r-click atiyom, Manage --> Device Manager --> Disk Drives diyom. gidiyom ustune USB'nin : r-click --> Properties --> Policies --> Optimize for Quick Removal diyom
ama FAT, FAT32 gelmiyo. format etmeye calisinca. tamamen bos geliyo, format type.

MyComputer r-click atiyom, Manage --> Device Manager --> Disk Drives diyom. gidiyom ustune USB'nin : r-click --> Properties --> Policies --> Optimize for performance diyom
format atmaya kalkanda NTFS cikiyo, amma en sona geliyo, cannot be formatted diyo. yapamamis NTFS'i de

attached jpeg'lere bakin analrsiniz olayi. ne yapiim tavsiye edeceginiz 3rd party program var mi?

aynısını yaşadım, baya da bir program denedim ama başarılı olamadım ben de vaktinde. kısa formatta sorun çıkmıyordu, uzun formatta sorun çıkıyordu bende. sonra kuzenin bilgisayarda denedim ve problem olmadan attı format. 1.5 yıldır sorunsuz çalışıyor alet.

  • sanal uyku  (26.05.09 23:27:53)
Partition Magic USB Stick'i gormuyo.
hangi Program faideli olabilir peki?

satici test ettik, calisiyo deyo.
  • rusdemezale  (26.05.09 23:38:30)
bu hakkaten bir USB stick ise, guzel kaziklanmissin uzgunum.

  • kurukafa  (26.05.09 23:49:19)
benim bildigim usbsitckler simdilik en ama en fazla 64 gb, o da esske yukuyle para verirsen.

  • yirtik foto  (26.05.09 23:59:49)
ya adam, Sony USB Stick'i patch ettik diyodu.
yani Sony Stick dis kabi icine kendi proprietary hardware koymus.
500 GByte gorunce, hemen atladim tabii.
Windows 511 Gigabyte diye goruyo, ama formatliyamiyo neticede...
  • rusdemezale  (27.05.09 00:07:42)
hakkaten usb stickmiş, hard disktir diye bakmamıştım hiç. valla eğer öyleyse işin zor.

  • sanal uyku  (27.05.09 00:11:03)
hızlı format seçili olsun (quick format)
ayrıca unit size kısmını birde 4096 yaparak deneyin.
ancak mutlaka (her durumda) iki veya üç kere deneyin.
  • etna  (27.05.09 00:11:46)
balon, uğraşma boşuna.

  • desdinova  (27.05.09 00:41:31)
Siz de bunların mağduru olmuşsunuz galiba, geçmiş olsun.

www.chip.com.tr
  • mim  (27.05.09 00:46:44)
oyle oldu, resmen dolandirildik.
parayi aldim ama posta masrafi filan gitti.
devlet buna bi$ey yapmali!
  • rusdemezale  (05.06.09 11:50:37)