[]

Excel Sorusu

selam,

a1, b1, c1, d1'e girilen sayilar arasinda bir baglanti olsun. diyelim

d1 = 5*a1 + b1 + 3*c1

yukaridaki esitligi d1'e tanimlarsam ve a1, b1 ve c1 doldurursam d1'i hesaplar.

ama ayni sunu da istiyorum

diyelim a1, b1, d1 girilmis olsun. program bana c1 (4'luden eksik kalani versin).

anlatabildim umarim.

boyle bir sey nasil yapilir. yani 4 sey var, 3'unu girdim mi eksik olan cell'i tamamlasin.


tesekkurler

 
c1 hücresine =d1/(15*a1+3b1) yaz.

eğer 4 tanesinden istediğim üçünü gireyim, excel dördüncüyü bulsun istiyorsan o zaman ya makro kullanman gerek, ya da boş olan hücrenin sonucu ayrı bir hücrede görüntülenebilir.
  • cakabo  (19.03.14 22:51:11 ~ 22:52:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.