oje rengi önerisi, oje önerileri vs.

her rengi kullanabilen bir insanım ama en iyilerini bulmak istiyorum. bu işten anlayan sevgili bayan duyuruculardan destek bekliyorum.

sizin favorileriniz hangileri?
nasıl sürüyorsunuz nasıl dayanıklılığı?
vazgeçilmez markalar numaralar hangileri?
ah şundan bulsam alacağım diye yer imlerine ekledikleriniz neler?

hadi bakalım dibine kader oje konuşalım! :)

Pastel 80 dur editleyecegim
www.dropbox.com ben iki kat sürüyorum boyle oluyor, siyaha yakin bordo.

Goldenrose muydu bir oje var, ojeleri cok kotu, uc tane var bende goldenrose, ucu de baloncuk yapiyor yuzeyde.

www.dropbox.com
Bir de bu aralar hep su sekil yapıyorum. Uclarda olan pastel 80, alta surdugum cecile ve cok guzel ama numarasini bilmiyorum, su an arkadasimda kalıyorum bakamadım ama begenirsen bir ara mesaj atarim numarasini.

www.dropbox.com
Nadiren de soyle yapiyorum burada da pastel 80 ve cecile var (hep ayni ojeyi suruyormusum :p)

Son olarak sunu bulsam havada kapacagim,
www.dropbox.com

Edit: Ay tesekkur ederim :>
  • Idonthaveausername  (19.03.14 18:17:50 ~ 18:31:18)
@user

ellerini iki gündür üst üste görüyorum çok tatlısın :) güzel renkler not ediyorum.
  • kirazıseviyorum  (19.03.14 18:27:58)
ben tam istediğim tonu tutturabilmek için karıştırıyorum ojeleri, böylece bir ojenin kusurunu (yoğunluk/aşırı sedefli olması/zor kuruması vs) başka bir ojeyle de örtmüş oluyorum hem. vazgeçilmez ojelerim de genelde bu karışım ojeler:) dolayısıyla şundan bir bulsam da alsam dediğim oje pek olmuyor, görüp beğendiğimi ya da aklıma geleni anında karıştırıp yapıyorum:D

  • mayaa  (19.03.14 18:38:11 ~ 18:40:05)
@mayaa

hiç denemedim aynı markaları mı karıştırıyorsun?
  • kirazıseviyorum  (19.03.14 18:40:44)
yok Allah ne verdiyse. hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. yalnızca kıvamı çok yoğun olanlara oje inceltici damlatıyorum 1-2 damla, süper oluyor.

  • mayaa  (19.03.14 18:44:35)
yazılanları okumadan yazıyorum aynılarını önden yazan varsa hoşgörün.

pastel 80; ama iki kat sürünce seviyorum.
alix avien 121; çok seviyorum bu kırmızıyı uzun süredir arıyorum da denk gelmiyor hatta.

bunlar dışında rakı beyazını seviyorum. marka vermeyeyim de tek kat sürünce doğal bir bakımlılık katıyor (ne demek istediysem siz anlarsınız).
----

flormar, çoğu saydam, sevmiyorum. mat severseniz iyidir ama.
golden rose, çabuk kuruyor, bunun dışında da sevmiyorum ama.
  • uzunuzunilgi  (19.03.14 19:03:55)
Şunu çok seviyorum
ojekokusu.com
Gerçi fotoğraflarda çok kötü çıkıyor, ölü tırnağı gibi ama canlısı çok başarılı.
  • aychovsky  (19.03.14 19:18:50)
flormar 323 ve 369 en çok sürdüklerim

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (19.03.14 19:22:28)
ten rengini bilmeden ne desek boş.

mesela bir ara meşhur olan chanelin kaka rengi bir arkadaşımda şükela dururken bende ellerimi boka batırmışım gibi durmuştu.

ya da kırmızının bir tonu yakışırken başka tonu yakışmayabilir.

ten renginin dışında cildinin alt tonu da önemli.
  • goldentitan  (19.03.14 19:50:15)
Pastel 08: 4.bp.blogspot.com

Essence Floral Grunge 01: 3.bp.blogspot.com

Cecile 12: 4.bp.blogspot.com

Bi de neon sarı ve pembeleri çok seviyorum şahsen.
  • buzbebek  (19.03.14 19:55:53)
pastel 68'in hastasıyım...

ben de karıştırıyorum. alıp beğenmediğim ojeleri böyle değerlendiriyorum. komple şişe değil mesela ama süreceğim kadarını...
fosforlu sarı var bir tane pastel'den limited edition. o karıştırma işleminde çok işe yarıyor.

bende kartela bile var hazırladığım da şimdi bulamam. yoksa beğendiğim ve hiç vazgeçmeyeceğim birkaç renk var.
  • supergirl  (19.03.14 21:18:28)
favorim siyah
güzel yapan olursa nail art çoğoş

not erkeğim
  • Sskywalkeremre  (22.03.14 23:40:00)